You are currently viewing Jak zmienić negatywne myślenie na pozytywne?

Jak zmienić negatywne myślenie na pozytywne?

O pozytywnym myśleniu pisałam już wcześniej i nawet zorganizowałam na ten temat wyzwanie na facebooku. Więcej o tym przeczytasz tutaj.

Prosta zmiana naszego sposobu myślenia ma duży wpływ na nasze życie i to, co w nim osiągamy. To na czym się koncentrujemy oddziaływuje na to jak wygląda nasze życie. Jeśli skupiamy się na problemach i nieszczęściach, to otrzymujemy tego jeszcze więcej (więcej kłopotów i powodów do zmartwień). Natomiast, jeśli nasza uwaga skierowana jest na rozwiązaniach i pozytywnych aspektach naszego życia, to przyciągamy do siebie jeszcze więcej takich momentów. Najwyższy czas, aby dowiedzieć się jak zmienić negatywne myślenie na pozytywne.

Wiem, wiem to brzmi jak magia. To nie jest magia, ale prawo przyciągania. To co dajesz, to samo otrzymujesz. Jeśli wysyłasz negatywną energię do Wszechświata, to nie ma się co dziwić, że nic Ci nie wychodzi. Tak to działa. Więcej na temat prawa przyciągania przeczytasz tutaj.

Przekonaj się sama

To co wcześniej napisałam nie zostało przeze mnie wymyślone, ale sprawdzone i mogę śmiało stwierdzić, że to prawda. A jeśli nie wierzysz, to świetnie – masz teraz doskonałą okazję, aby się o tym przekonać na własnej skórze. Generalnie, zachęcam Was, abyście nie wierzyły mi w nic, co do Was mówię tylko same to sprawdzały w swoim życiu. Tylko w ten sposób jesteście naprawdę w stanie zrozumieć to o czym piszę i doświadczyć tych wszystkich rzeczy w swojej rzeczywistości.

Eksperyment – jak żyć pozytywnie

To jak wchodzisz w to? Zrób eksperyment i zacznij karmić swój umysł pozytywnymi myślami. To o czym myślisz zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. To Ty masz pełną kontrolę nad swoim mózgiem. Możesz sobie zawsze ułatwić przepływ pozytywnych myśli ograniczając dostęp do tych złych wiadomości i rzeczy, a otwierając się na nowe, dobre i sprzyjające Twojemu rozwojowi sytuacje.

Jak myśleć pozytywnie?

Niech nasz eksperyment trwa dwa tygodnie. Tyle wystarczy, abyś zauważyła jaką ma moc pozytywne myślenie. Później sama zdecydujesz, czy chcesz kontynuować taki sposób myślenia, czy raczej wolisz wrócić do tego starego- negatywnego.

Na sam początek pozbądź się ze swojego życia wszystkiego, co Ci nie służy (jestem pewna, że każda z nas może to zrobić na okres dwóch tygodni). Inaczej mówiąc, zrób sobie wakacje od złych rzeczy. To nie oznacza, że nie będziesz świadkiem przykrych wydarzeń w tym okresie, bo na to nie mogę Ci dać gwarancji. Ale chodzi tutaj o Twoją reakcję, czy będziesz się babrać w tym błocie i użalać nad swoim losem, czy raczej przyjmiesz to, wyciągniesz lekcje i pójdziesz dalej przez życie.

W jaki sposób możesz sobie to ułatwić?

Na czas eksperymentu zrezygnuj całkowicie z rzeczy, które wprowadzają Cię w zły nastrój.

Przestań:

 • oglądać wiadomości w TV (trudno tam znaleźć dobre wieści);
 • słuchać i czytać o katastrofach i złych rzeczach;
 • spotykać się i rozmawiać z toksycznymi ludźmi;
 • słuchać narzekań innych i sama też tego nie rób.

Zamiast tego, wprowadź do swojego życia czynności, które sprawiają Ci przyjemność i dają motywację do działania.

szczęśliwa kobieta myśli pozytywnie

Zacznij:

 • otaczać się pozytywnymi ludźmi;
 • koncentrować się na rozwiązaniach swoich problemów, a nie na problemie samym w sobie;
 • dbać o siebie – znajdź czas na swoje przyjemności: relaksująca kąpiel, spacer, odpoczynek, słuchanie ulubionej muzyki, taniec, itd.
 • czytać książki o pozytywnym myśleniu, które będą Cię inspirowały i motywowały do działania;
 • uprawiać jakąś aktywność fizyczną – podczas ćwiczeń wzrasta poziom testosteronu i jednocześnie obniża się kortyzol. Jeśli macie jakieś problemy, które wywołują u Was stres, to idźcie na spacer, na siłownie, na rower, albo w domu wykonajcie zestaw jakiś ćwiczeń;
 • wypij pyszną kawę lub herbatę w spokoju, bez żadnego pośpiechu – delektuj się jej aromatem;
 • prowadzić dziennik – przelej na papier wszystkie swoje wymyśl – wyrzuć wszystko to, co siedzi Ci w głowie. Zrób to, a zobaczysz jaką poczujesz ulgę;
 • oglądać motywujące i dające nadzieje filmy;
 • dbać o to, co jesz – ugotuj sobie coś pysznego i zdrowego;
 • pracować nad swoim rozwojem osobistym;
 • podnosić swoje kompetencje zawodowe – nie stój w miejscu. Świat idzie cały czas do przodu, a więc dotrzymaj mu kroku. Dzięki temu, będziesz miała większy wybór w życiu i nie będziesz musiała zgadzać się na coś, na co nie masz ochoty tylko dlatego, że jesteś w tyle i nie wiesz o co chodzi;
 • analizować swoje życie i na nowo wyznacz swoje wartości (w ustaleniu Twojego systemu wartości pomoże Ci mini e-book “Brak zdecydowania – moje wartości”, który możesz bezpłatnie pobrać tutaj;
 • ustalać sobie cele i konsekwentnie je realizować;
 • prowadzić dziennik wdzięczności – tutaj dowiesz się jak to zrobić.

Możesz dodać tutaj wszystko to, co sprawia Ci przyjemność i wprowadza Cię w pozytywny nastrój.

Jak znaleźć na to czas?

zegar

No dobrze, wszystko pięknie, ładnie, ale skąd mam wziąć na to wszystko czas skoro już teraz nie wiem w co ręce włożyć? To proste – jeśli zrezygnujesz z czynności, które nie wnoszą nic dobrego do Twojego życia, to automatycznie pojawi się miejsce na nowe – te dobre, dzięki którym jesteś szczęśliwa i czujesz się spełniona.

Zrób miejsce na nowe – dobre myśli

Kobieta, która wyrzuca śmieci

Aby miało szansę zaistnieć nowe, należy najpierw zrobić temu miejsce. Tak samo jest z naszą garderobą – jeśli będzie cała załadowana, to nie ma szans, aby zmieściła się tam jakaś nowa rzecz. Najpierw, musimy pozbyć się starego ubrania, a dopiero wtedy wkładamy do niej nowe. W przeciwnym razie zrobi nam się tam straszny bałagan.

Chaos w naszym życiu

I tak samo jest w naszym życiu – panuje w nim ogromny chaos, jeśli nie segregujemy ludzi, myśli, sytuacji, itd, które mają w nim być. Jeśli chcemy wprowadzić jakieś pozytywne zmiany w naszym życiu, to nie można zapominać o wyrzuceniu z niego tego, co nam nie służy.

Jeśli tego nie zrobimy, to najprawdopodobniej szybko się wypalimy i pozostaniemy przy tych złych nawykach (łatwiej je utrzymać), a pozytywne aspekty nad którymi pracowałyśmy pójdą w zapomnienie.

No bo zobacz sama – jedno wyklucza drugie. Nie da się myśleć dobrze i źle w tym samym czasie. Nie można jednocześnie żyć pozytywnie i negatywnie. No tak się po prostu nie da. Należy dokonać wyboru – wybrać myślenie pozytywne lub negatywne i się tego trzymać. To cała magia przekierowania się z negatywnego myślenia na pozytywne.

No więc, co wybierasz? daj znać

kobieta trzymające w jednej ręce słowo "good" - dobre, a w drugiej słowo "bad" - złe

Buziaki dla Was,

Magda – Zmotywowana Na Sukces

Magdalena Zielińska

Doradca zawodowy i personalny, dyplomowany life coach i specjalista ds. zarządzania zasobami ludzkimi (studia z zarządzania + MBA). Pomaga kobietom w realizacji ich celów, aby mogły żyć tak jak chcą. Pozytywnie nastawiona do życia i ludzi.

Ten post ma 2 komentarzy

 1. Betty

  Super 👍
  Brakuje tu tylko informacji o tym, że swoją przestrzeń czyli mieszkanie, szafy, łazienki, pokoje itd należy sprzątać, utrzymywać w stałym porządku bo wtedy również w uporządkowanej przestrzeni lepiej się wypoczywa, myśli i funkcjonuje.
  Należy pozbyć się rzeczy zniszczonych, poobijanych, starych, nieużywanych i ze złą energią. To samo w sobie już tworzy pozytywne nastawienie do życia.

  1. Magdalena Zielińska

   Tak Betty, to prawda 🙂 Świetna sugestia, dziękuję za podzielenie się nią. To w jakim otoczeniu przebywamy, wpływa na nasze samopoczucie dlatego warto zadbać o to, abyśmy czuli się w nim jak najlepiej! Buziaki 🙂

Dodaj komentarz