You are currently viewing Pozytywne myślenie i sukces

Pozytywne myślenie i sukces

Dzisiejszy wpis jest odpowiedzią na Wasze wiadomości. Otrzymałam dużo pytań na temat wyzwania, które wczoraj ogłosiłam na facebooku. Postanowiłam, że zamiast odpisywać każdej z Was osobno, odeślę Was do tego artykułu. Jestem pewna, że nie tylko osoby, które do mnie napisały na tym skorzystają, ale również Te, które mają podobne wątpliwości na ten temat.

Dla osób, które nie widziały posta na facebooku przedstawię go poniżej:

” #Wyzwanie (pozytywne myślenie)

➡️ A jakby tak zmienić nasze negatywne myślenie w pozytywne?!

Jeśli jesteś ciekawa jak taka prosta zmiana może wpłynąć na Twoje życie, to spróbuj i przekonaj się sama.

💪 Czas na wyzwanie

✅ Spróbuj przez tydzień nie myśleć źle na swój temat i otaczający Cię świat.

Bądź bardziej świadoma swoich myśli i podczas tego wyzwania każdą negatywną myśl zamieniaj na pozytywną.

Może teraz pomyślisz, że kontrolowanie każdej myśli jest niemożliwe. Tak, to prawda, ale złe myśli wprowadzają Cię w zły nastrój, więc jeśli poczujesz się źle, to znak, że Twoje myśli są negatywne. 

❗️Ważne, aby to zauważyć i zmienić!

Ten test pokaże Ci jak istotne są nasze myśli i podejście do życia w realizacji naszych celów i osiągnięciu sukcesu.

Przekonaj się sama… “

Do tego, był następujący cytat:

Zacznij już teraz czerpać radość z życia, a zobaczysz, że droga do sukcesu jest o wiele prostsza, niż Ci się zdaje.

Zmotywowana Na Sukces
wyzwanie Pozytywne myślenie

Wasze pytania

Przeczytałam Wasze wszystkie pytania i skonstruowałam z nich 3 główne, które zawierają wasze wątpliwości i zaraz udzielę na nie odpowiedzi.

  • Jak mam się cieszyć, skoro nie mam tego co chcę i daleka przede mną droga, aby to osiągnąć?
  • Co ma z tym wspólnego pozytywne myślenie? Mam cel i plan. Muszę ciężko pracować, aby go zrealizować. Nie widzę związku tutaj z pozytywnym myśleniem… Jak miałoby mi to ułatwić moją drogę?
  • Ciężko jest myśleć pozytywnie jak ciągle mi coś nie wychodzi. Jak sobie z tym poradzić?

Mam nadzieję, że dzięki temu znikną Wasze wątpliwości i weźmiecie udział w wyzwaniu. Nie ukrywam, że bardzo mi na tym zależy, gdyż podczas tego okresu dzieją się rzeczy niesamowite. Prosta zmiana naszego sposobu myślenia ma duży wpływ na nasze życie i to co w nim osiągamy. Chciałabym, abyście same się o tym przekonały i kto wie – może na stałe wprowadziły to do swojego życia (wiem, że czasem sytuacja w jakiej się znajdujemy nie sprzyja pozytywnemu myśleniu, ale mając świadomość tego jaki ma to na nas wpływ, powinno nas to skłonić chociaż do spróbowania). Na to liczę.

I nie myślcie sobie, że ja to mam tylko pozytywne myśli. O nie… Mi też się zdarza myśleć negatywnie, ale dzięki temu, że wiem jaką ma moc pozytywne myślenie – staram się to szybko zmieniać. Jak narazie mi się to udaję i widzę jaki ma to dobry wpływ na moje życie.

No dobrze, lecimy z tymi pytaniami..

Kobieta i znak zapytania

Jak mam się cieszyć skoro nie mam tego co chcę i daleka przede mną droga, aby to osiągnąć?

Niestety, ale bardzo dużo ludzi nie potrafi się cieszyć z tego co ma w danym momencie. Wyznaczają sobie coraz ambitniejsze cele z nadzieją, że tym razem ich to uszczęśliwi. Owszem, przez chwilę się cieszą, ale szybko ta radość gdzieś ucieka i wtedy wyznaczają sobie kolejny cel, którego zrealizowanie spowoduję, że przez chwile znów poczują się szczęśliwi.

Nie uważasz, że to bardzo smutne? Ja myślę, że tak. Życie jest za krótkie, aby czekać na ten moment, kiedy osiągniemy jakiś cel i dopiero wtedy się cieszyć. Tak nie powinno być. Uczę kobiety, że nie sztuką jest osiągać coraz to ambitniejsze cele, ale sztuką jest bycie kobietą szczęśliwą podczas całego procesu, który zachodzi w momencie realizacji jakiegoś celu.

Nawet to, że mamy długą drogę do pokonania, aby coś osiągnąć, nie oznacza, że nie możemy się cieszyć życiem. Wręcz przeciwnie, powinniśmy to robić i obserwować jaki to ma wpływ na realizację tego celu.

Odpowiedź na Twoje pytanie: możesz się cieszyć już teraz i to tylko od Ciebie zależy czy zdecydujesz się to zrobić, czy raczej wybierzesz czekanie w napięciu, aż zrealizuje się Twój cel. Rozejrzyj się dookoła. Wokół nas jest pełno powodów do radości. Możesz cieszyć się z tego, że:

  • jesteś w stanie realizować swoje cele
  • masz co jeść
  • masz dom i kochającą rodzinę
  • jesteś zdrowa
  • jest piękna pogoda
  • pijesz smaczną kawę
  • itd.
szczęśliwa kobieta

Każda z nas powinna zrobić sobie taką listę radości, na której umieści rzeczy, które nas uszczęśliwiają. Naprawdę to działa! Szczęście powinniśmy szukać w małych rzeczach. Ciesząc się każdym dniem, przyciągasz więcej radości do swojego życia.

Co ma z tym wspólnego pozytywne myślenie?

Mam cel i plan. Muszę ciężko pracować, aby go zrealizować. Nie widzę związku tutaj z pozytywnym myśleniem… Jak miałoby mi to ułatwić moją drogę?

Cel i plan to podstawa, aby skutecznie “coś” osiągnąć. Nie oznacza to, że nie możemy czerpać przyjemności podczas tej drogi. To, czy czeka nas ciężka praca czy nie, to zależy od celu jaki sobie wyznaczymy. Tym bardziej, przy wyznaczaniu sobie ambitnych celów, przy których czeka nas ogrom pracy, wskazane jest, aby być pozytywnie nastawionym w trakcie ich realizacji. Dzięki temu, będziemy mieć więcej siły i determinacji, aby je osiągnąć.

Problemem tutaj jest to, że większość z nas kojarzy ciężką pracę z wyrzeczeniami i smutkiem. Myślą sobie: “ok, przemęczę się trochę, ale później będę szczęśliwa i nareszcie odpocznę…” A czy nie łatwiej by nam było, gdyby podczas tej ciężkiej pracy towarzyszyła nam radość ? No pewnie, że tak. To dlaczego nie spróbować cieszyć się każdym dniem?

Dla Tych, co wyznaczają sobie ambitne cele i wytrwale do nich dążą jest czasem ciężko znaleźć chwilę na zatrzymanie się i czerpanie radości z tego co już mają. Zazwyczaj są to osoby bardzo zadaniowe i nie mają ochoty na marnowanie cennego czasu. Dla nich liczy się efekt, a nie droga, którą muszą przejść, aby osiągnąć to co chcą.

Powiem Ci tak, jeśli należysz do tej grupy kobiet, to warto znaleźć chwilę wolnego i cieszyć się z tego co udało Ci się już osiągnąć. Kobiety, które są nastawione pozytywnie do świata i ludzi osiągają więcej, niż Te które nie potrafią się cieszyć małymi rzeczami. Jeśli postanowisz myśleć pozytywnie, to więcej rzeczy Ci się będzie udawać. Będziesz przyciągać sprzyjające Ci okoliczności i ludzi, którzy mogą Ci pomóc w realizacji Twoich marzeń. Mam nadzieje, że to Cię przekonuje.

Zapamiętaj sobie, że nasz sposób myślenia ma bardzo duży wpływ na to, czy nam się w życiu udaje, czy też nie. Jeśli pracujesz nad ważnym celem, to spróbuj od dziś zamieniać negatywne myśli i skojarzenia w pozytywne, a zobaczysz, że praca nad nim będzie przyjemniejsza, a co najważniejsze będzie Ci szybciej szła. Weź udział w wyzwaniu i sama się przekonaj.

Sukces nie jest kluczem do szczęścia. To szczęście jest kluczem do sukcesu.

Albert Schweitzer
Szczęście = sukces

Ciężko jest myśleć pozytywnie jak ciągle mi coś nie wychodzi. Jak sobie z tym poradzić?

Może to zabrzmi sztucznie, ale po prostu to zrób. Na początku może być trudno i będziesz czuła, że oszukujesz samą siebie. No bo przecież wszystko mi się wali, a ja sobie myśle pozytywnie… Ale spróbuj to zrobić, a zobaczysz, że nareszcie zacznie Ci coś wychodzić.

Wiem, wiem to brzmi jak magia. To nie jest magia, ale prawo przyciągania. To co dajesz, to samo otrzymujesz. Jeśli wysyłasz negatywną energię do Wszechświata, to nie ma się co dziwić, że nic Ci nie wychodzi. Tak to działa.

Zacznij myśleć pozytywnie, a przestanie Ci się wszystko dookoła walić i zacznie Ci się w końcu coś udawać. Tak jak napisałam, jeśli jesteś na takim etapie, że naprawdę nic Cie nie wychodzi, to początek wyzwania z pozytywnym myśleniem będzie dla Ciebie ciężki. Nie oznacza to jednak, że jest to niemożliwe. Wręcz przeciwnie – w Twoim przypadku jest to konieczność – jeśli chcesz, aby nareszcie w Twoim życiu zagościła radość. Naprawdę warto spróbować!

Podsumowanie

Mam nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu znikną Wasze wątpliwości i spróbujecie wprowadzić do swojego życia, pracy i biznesu pozytywne myślenie. Trzymam za Was kciuki.

Jeśli macie odmienne zdanie na ten temat, to koniecznie dajcie znać. Chętnie przeczytam Wasze doświadczenia z pozytywnym myśleniem 🙂

Pozdrawiam,

Magda – Zmotywowana Na Sukces

Magdalena Zielińska

Doradca zawodowy i personalny, dyplomowany life coach i specjalista ds. zarządzania zasobami ludzkimi (studia z zarządzania + MBA). Pomaga kobietom w realizacji ich celów, aby mogły żyć tak jak chcą. Pozytywnie nastawiona do życia i ludzi.

Dodaj komentarz