You are currently viewing Prawo przyciągania

Prawo przyciągania

Szczerze mówiąc to nie mogłam się doczekać tego dnia w którym będziemy zajmować się prawem przyciągania 🙂 Dlaczego? Bo jest to moje ulubione prawo i w pełni z niego korzystam (teraz już świadomie). W moim życiu odnajduję potwierdzenie mocy tego prawa każdego dnia i czasem, aż trudno mi uwierzyć w jego fantastyczne działanie. Dzięki temu, że wiem jak ono działa, to staram się postępować w życiu w taki sposób, aby czerpać z niego same korzyści, a nie odwrotnie. Bo tak jak inne prawa psychiki, to też jest neutralne i działa zawsze czy masz tego świadomość, czy też nie. Może Ci bardzo pomóc, ale też zaszkodzić.

Ten artykuł jest dla mnie bardzo ważny, bo chcę żeby każda z Was była świadoma potęgi Prawa przyciągania i wykorzystywała ją w celu budowania szczęśliwego życia. No to zaczynamy 🙂

Prawo przyciągania – na czym polega?

Dziwi mnie to, że pomimo tego, że jest to bardzo popularne prawo nadal bardzo wiele z nas nie zdaję sobie z niego sprawy. Jeśli należysz do grona tych osób, to koniecznie przeczytaj ten artykuł, ale zachęcam Cię również to obejrzenia filmu “Sekret”. Uważam, że dla osób, które pierwszy raz spotkały się z tym zagadnieniem, ten film jest doskonały na sam początek. Później, jeśli będziesz miała ochotę zagłębić się w tę tematykę to jest mnóstwo książek na ten temat i bez problemu znajdziesz coś dla siebie (jeśli będziesz miała z tym problem, to napisz do mnie, a chętnie polecę Ci kilka wartościowych pozycji).

Prawo przyciągania mówi, że każda osoba jest żywym magnesem. Przez cały czas przyciągamy do siebie ludzi i sytuacje, które są zgodne z naszymi myślami. To co w życiu do siebie przyciągamy jest odzwierciedleniem naszych myśli i uczuć na temat otaczającego nas świata.

“Każda Twoja myśl jest czymś realnym – jest siłą”.

Prentice Mulford

Wszystko co dzieje się w określonym obszarze Twojego życia zostało przez Ciebie przyciągnięte na podstawie Twoich myśli. Praca, dom, rodzina, przyjaciele, związki, finanse, problemy i możliwości jest odzwierciedleniem Twoich własnym myśli i uczuć na poszczególne dziedziny.

Tak naprawdę nie ma znaczenia jaką jesteś osobą, prawo przyciągania kreuje całe Twoje doświadczenie życiowe za pomocą Twoich myśli. Zatrzymaj się teraz na chwilę i przeanalizuj swoje życie – wszystkie najważniejsze obszary. Zwróć uwagę na wszystko dobre i złe, przypomnij sobie jak owe wydarzenia się pojawiły w Twoim życiu, co Ty o tym myślałaś i jakie emocje wysyłałaś przed ich pojawieniem się. Przekonasz się, że to Ty sama (za pomocą myśli) przyciągnęłaś te zdarzenia. Musisz wiedzieć, że cały Twój świat jest zbudowany przez Ciebie samą.

Moc naszej podświadomości

umysł z otwartymi drzwiami

Pisałam o tym już w artykule na temat wizualizacji, ale przytoczę parę najważniejszych rzeczy, które są istotne, aby w pełni zrozumieć Prawo przyciągania. Jeśli masz ochotę przeczytać cały artykuł o wizualizacji, to znajdziesz go tutaj.

Myślimy i rozumiemy wykorzystując nasz świadomy umysł. Natomiast, myśli przenoszone są do naszej podświadomości i to ona modyfikuje naszą rzeczywistość w oparciu o nasze myśli i ukryte pragnienia. Nasza podświadomość jest źródłem naszych emocji i jest zdolna do kreacji.

Jestem pewna, że nieraz zdarzyło Ci się myśleć o czymś dobrym i przytrafiło Ci się coś miłego. I odwrotnie – myślałaś o czymś złym, pojawiły się nieprzyjemne sytuacje. Tak właśnie pracuje nasz umysł.

Jeśli uznasz jakąś myśl za prawdziwą i odczujesz ją właśnie w taki sposób, to Twoja podświadomość ją zaakceptuje i przekształci w rzeczywistość. Twój umysł świadomy wydaje polecenie, a podświadomość formułuje i wykonuje plan, który ma je wprowadzić w czyn. To co otrzymuje z naszej podświadomości jest zawsze zgodne z naszymi myślami i pomysłami przechowywanymi w świadomości.

W komórkach mózgowych tworzą się obrazy w momencie przesyłania myśli do naszej podświadomości. Kiedy nasza podświadomość zaakceptuje dany pomysł, natychmiast przystępuje do jego urzeczywistnienia. Pracuje ona w oparciu o związki pomiędzy naszymi pomysłami i korzysta z każdego fragmentu wiedzy, jaką zgromadziliśmy podczas naszego życia, aby określić swój cel. Wykorzystuje przy tym niewyczerpalne moce i mądrości, które w nas tkwią.

Niesamowite, prawda? Podświadomość osiągając swój cel, wykorzystuje wszystkie prawa natury. Czy miałaś kiedyś tak, że zastanawiałaś się długo nad rozwiązaniem jakiegoś problemu, ale nie przychodził Ci żaden pomysł do głowy? I niespodziewanie, na przykład po prysznicem wpadłaś na rozwiazanie tej sytuacji?

Czasami nasza podświadomość podsuwa nam do głowy natychmiastowe rozwiązania naszych problemów, a czasami musimy na to trochę dłużej poczekać. Praca podświadomego umysłu przekracza granice naszego pojmowania. Dzięki niej możesz przyciągnąć do siebie idealnego partnera, dobrą pracę i okoliczności, które będą Ci sprzyjały w osiągnięciu celu.

Myśli i uczucia

Musisz wiedzieć, że nasze myśli i słowa tak naprawdę nie mają żadnej mocy jeśli pozbawione są uczuć. W ciągu każdego dnia przez naszą głowę przewija się wiele myśli, ale tylko te połączone z naszymi uczuciami mają znaczenie w naszym życiu.

Nasze uczucia mogą być pozytywne lub negatywne. Im lepiej się czujemy, tym lepsze mamy życie. Natomiast, jeśli się nieustannie martwimy, to nasze życie składa się z ciągle pojawiających się nowych problemów. Kiedy czujemy się dobrze, to nasze myśli automatycznie też są dobre. No bo pomyśl, nie da się mieć jednocześnie dobrego samopoczucia i negatywnych myśli – jest to niemożliwe. Odwrotnie jest tak samo – nie możesz czuć się źle i jednocześnie mieć pozytywne myśli.

Wszystko we wszechświecie jest magnetyczne. Nasze uczucia i myśli też mają częstotliwość magnetyczną. Wszystko, co czujesz: dobre rzeczy i złe określają Twoją częstotliwość i jak magnes przyciągają ludzi, zdarzenia i okoliczności znajdujące się na tej samej częstotliwości.

szczęśliwa kobieta

“Myśli wysyłają magnetyczny sygnał, który przyciąga do Ciebie ich odpowiednik”.

Dr Joe Vitale

Kiedy jesteś szczęśliwa i entuzjastycznie nastawiona do czegoś, to przyciągasz innych – pozytywnie nastawionych ludzi, dobre sytuacje i wydarzenia. Natomiast, jeśli odczuwasz smutek, to przyciągasz dokładny tego odpowiednik. Jestem pewna, że nieraz miałaś taką sytuację, że promieniowało od Ciebie szczęście i tym samym przyciągałaś więcej wspaniałych rzeczy w swoim życiu. Odwrotną tego sytuację też pewnie doświadczyłaś: zaspałaś do pracy, zdenerwowałaś się i przez cały dzień wysyłałaś negatywne emocje, co było skutkiem namnażaniem się złych sytuacji i wydarzeń w ciągu tego dnia.

W każdej chwili możesz zmienić swoją częstotliwość. Musisz zmienić tylko swoje odczucia, a wszystko co Cię otacza też się zmieni, gdyż znajdziesz się na nowej częstotliwości.

Dlaczego prawo przyciągania nie działa?

Może teraz sobie pomyślisz, że to jakaś totalna bzdura i prawo przyciąga wcale nie działa… No bo przecież nie chciałaś czegoś tam, a pojawiło się w Twoim życiu. Spotykam bardzo dużo osób, które mają wątpliwości co do działania tego prawa tylko dlatego, że nieprawidłowo z niego korzystają. Tak jak napisałam na początku, jest to prawo neutralne i ono zawsze działa, ale czasem nie tak jakbyśmy tego chciały, bo źle go używamy.

Nie myśl nigdy o tym czego nie chcesz, a o tym czego chcesz! To, że nie mamy w życiu tego co chcemy jest wynikiem tego, że częściej myślimy o tym czego nie chcemy. Prawo przyciągania jest prawem natury i nie dostrzega tego co dobre czy złe. Otrzymuje Twoje myśli i wysyła je z powrotem do Ciebie za pomocą Twoich doświadczeń życiowych. Daje Ci to o czym myślisz i jakie emocje temu towarzyszą.

Kobieta i tekst: Zamieniam negatywne myślenie w pozytywne

Bob Doyle mówi, że prawo przyciągania nie zważa na to, czy uważasz coś za dobre, czy złe, albo czy nie chcesz czegoś, czy też chcesz. Ono odpowiada na Twoje myśli. Jeśli dręczą Cię Twoje długi i cały czas o tym myślisz oraz towarzyszy Ci przy tym strach i niepokój, to wysyłasz następującą wiadomość do Wszechświata: “Czuję się naprawdę źle z powodu tego długu”. Sama się w tym utwierdzasz i odczuwasz to na każdym etapie swojego życia powodując, że masz tych długów jeszcze więcej.

Bardzo dobrze to wyjaśnia Lisa Nichols (pisarka i doradca osobisty) – mówi, że prawo przyciągania jest zawsze posłuszne. Kiedy myślisz o rzeczach, których chcesz i skupiasz się na nich ze wszystkich sił, to prawo przyciągania daję Ci to czego pragniesz. Natomiast, kiedy się skupiasz na tym czego nie chcesz – “Nie chcę się spóźnić do pracy” – prawo przyciągania nie reaguje na to, czego nie chcesz. Ono daje Ci to o czym myślisz.

Prawo przyciągania nie rozumie słowa “nie” i żadnych innych zaprzeczeń. Aby Ci to lepiej zaprezentować, przedstawię Ci kilka przykładów jak prawo przyciągania rozumie nasze prośby:

  • “Nie chcę się spóźnić do pracy” – “Chcę się spóźniać do pracy”
  • “Nie chcę zarabiać mało pieniędzy” – Chcę zawsze zarabiać mało pieniędzy”
  • “Nie chcę rozlać tego na ubranie” – “Chcę rozlać to na ubranie i jeszcze więcej chcę rozlać”
  • “Nie chcę się przeziębić” – “Chcę się przeziębić i złapać jeszcze inne choroby”
  • “Nie chcę się kłócić z mężem” – “Chcę się kłócić z mężem i innymi”
  • “Nie chcę krzyczeć na dzieci” – ” Chcę krzyczeć na dzieci i innych”

Widzisz dlaczego prawo przyciągania nie zawsze działa na naszą korzyść? To nie kwestia tego, że ono nie działa, ale tego, że źle się nim posługujemy.

“Prawo przyciągania działa zawsze; to bez znaczenia, czy w nie wierzysz, albo czy je rozumiesz, czy też nie”.

Bob Proctor

Teraz jak już poznałaś prawo przyciągania, to możesz kreować swoje życie w taki sposób jaki chcesz. Jesteś w stanie zmienić swoje dominujące myśli, wprowadzając do psychiki dyscyplinę. Skup się na tym czego pragniesz i przestań myśleć o tym czego nie chcesz. Na początku nie będzie to łatwe jeśli większość swojego życia myślałaś w kategoriach czego nie chcesz, ale jest to do zrobienia. Jedyne co, to wymaga to od Ciebie trochę dyscypliny i przekierowywanie myśli z “nie chcę” na “chcę”.

“Przyciągasz dominujące myśli, które przechowujesz w sobie, czy są to myśli świadome, czy nie. Na tym polega cała rzecz”.

Michael Bernard Beckwith

Niesamowita historia

Przedstawię Ci historię Morrisa Goodmana – możliwe, że już kiedyś słyszałaś o tym człowieku. Jest znany na całym świecie jako Człowiek Cudu. Jego historia jest doskonałym podsumowaniem tego artykułu – pokazuje nieograniczony potencjał ludzkiego umysłu. Występuje on również w filmie, który Wam polecałam – “Sekret” i tam dokładnie przedstawia swoją historię.

otwarta książka

“Moja historia zaczyna się 10 marca 1981 roku. Ten dzień naprawdę zmienił moje życie. Nigdy go nie zapomnę. Rozbiłem samolot i wylądowałem w szpitalu niemal całkowicie sparaliżowany. Miałem uszkodzony rdzeń kręgowy, złamałem sobie pierwszy i drugi kręg szyjny, doznałem zaniku odruchu przełykania, nie mogłem oddychać. Mogłem tylko mrugać oczami. Oczywiście, lekarze orzekli, że do końca życia będę wegetował jak roślina, Wszystko, co mi pozostało, to mruganie. Takim mnie widzieli, taki obraz dostrzegali, ale dla mnie nie miało znaczenia, co myślą. Najważniejsze było to, co ja myślę. Stworzyłem sobie obraz samego siebie jako osoby znów normalnej, która wychodzi ze szpitala.

Jedyne, co musiałem w szpitalu robić, to wysilać swój umysł, a kiedy się go posiada, można znów poskładać wszystko w całość. Byłem podłączony do respiratora; powiedziano mi, że nigdy nie będę oddychał samodzielnie, ponieważ miałem uszkodzoną przeponę. Ale jakiś głos w mojej głowie powtarzał w kółko: [“Oddychaj głęboko, oddychaj głęboko”]. I w końcu mnie odłączyli. Nie umieli wytłumaczyć, jak to się stało. Nie dopuszczałem do umysłu niczego, co odwodziłoby mnie od mojego celu i wizji. Nie mogłem sobie na to pozwolić.

Postanowiłem sobie za punkt honoru wyjście ze szpitala o własnych silach na Boże Narodzenie. I tak się stało. Wyszedłem ze szpitala na własnych nogach. Mówiono mi, że to niemożliwe. To dzień, którego nigdy nie zapomnę.

Jeśli chodzi o ludzi, którzy cierpią – gdybym miał podsumować swoje życie i to, co mogą sami zrobić, zamknęłoby się to w sześciu słowach: [“Człowiek staje się tym, co myśli”] “.

Fragment z książki “Sekret” Rhonda Byrne

Prawo przyciągania doskonale uzupełnia się z następującymi artykułami:

Jeśli masz ochotę poszerzyć swoją wiedzę na temat tego jak skutecznie przyciągać w życiu to czego chcesz, powyższe artykuły Ci w tym pomogą.

A Ty przyciągasz w życiu to czego naprawdę chcesz?

Jeśli nie, to wiesz już dlaczego i jak możesz to zmienić 🙂

Prawo Przyciągana – Grupa na FB

A jeśli chcesz nauczyć się prawidłowo stosować prawo przyciągania, to zapraszam Cię do mojej grupy na fb. Uczę tam jak działa nasza podświadomość i jak stosować prawo przyciągania, aby działało na naszą korzyść 🙂

Chcę dołączyć

Prawo przyciągania

Trzymam za Was kciuki i czekam na Wasze wiadomości!

Magda – Zmotywowana Na Sukces

Magdalena Zielińska

Doradca zawodowy i personalny, dyplomowany life coach i specjalista ds. zarządzania zasobami ludzkimi (studia z zarządzania + MBA). Pomaga kobietom w realizacji ich celów, aby mogły żyć tak jak chcą. Pozytywnie nastawiona do życia i ludzi.

Dodaj komentarz