Jak zmienić negatywne myślenie na pozytywne?

Prosta zmiana naszego sposobu myślenia ma duży wpływ na nasze życie i to, co w nim osiągamy. To na czym się koncentrujemy oddziaływuje na to jak wygląda nasze życie. Jeśli skupiamy się na problemach i nieszczęściach, to otrzymujemy tego jeszcze więcej (więcej kłopotów i powodów do zmartwień). Natomiast, jeśli nasza uwaga skierowana jest na rozwiązaniach i pozytywnych aspektach naszego życia, to przyciągamy do siebie jeszcze więcej takich momentów. Najwyższy czas, aby dowiedzieć się jak zmienić negatywne myślenie na pozytywne.

0 Komentarzy

Jak skutecznie rozwiązywać problemy – metoda 5 x dlaczego!

Zastanawiałaś się może kiedyś nad tym, czemu niektórych problemów nie możesz rozwiązać? Niby próbujesz coś tam robić i na chwile znikają, ale za chwile pojawiają się znów często ze wzmożoną siłą... A może zmagasz się z jakimś problemem, którego rozwiązania nie widzisz? Jeśli tak, to koniecznie czytaj dalej :-) Z tego wpisu dowiesz się jak skutecznie rozwiązywać problemy.

0 Komentarzy

Jak sobie radzić z perfekcjonizmem? Sprawdź

Znam wiele kobiet, które zmagają się z niezdrowym perfekcjonizmem. Latami odkładają spełnienie swoich marzeń tylko dlatego, że nie czują się w pełni gotowe, aby zacząć pracować nad ich realizacją. Przykro mi to pisać, ale nigdy nie poczujesz, że jesteś w pełni gotowa, jeśli jesteś niezdrową perfekcjonistką - taki moment po prostu nie nadejdzie. Sprawdź jak zamienić niezdrowy perfekcjonizm w z zdrowy.

0 Komentarzy

Jak cieszyć się życiem i skuteczniej osiągać cele?

Podzielę się z Wami czymś, o czym większość z nas zapomina i przez to nie potrafi zaznać prawdziwego szczęścia. A mianowicie, o chwili obecnej i czerpaniu z niej radości. Pewnie nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale umiejętność cieszenia się tym, co już masz wpływa na to, czy jesteś szczęśliwa i czy osiągniesz swój cel.

0 Komentarzy

Jak udzielać rad, aby nie wkurzyć innych? Sprawdź

Nam - kobietom bardzo często się wydaje, że znamy odpowiedź na każde pytanie, a co gorsza czujemy się zobowiązane do tego, aby innych pouczać i udzielać im rad. Denerwują nas nieproszone porady mamy, teściowej, czy też koleżanek, ale same robimy dokładnie to samo. Jak więc przerwać to błędne koło?

0 Komentarzy