You are currently viewing Sposób na podtrzymanie motywacji

Sposób na podtrzymanie motywacji

W dzisiejszym wpisie poznasz sposób na podtrzymanie motywacji przy dążeniu do postawionego sobie celu.

Jestem pewna, że każda z nas była kiedyś w takiej sytuacji, w której wyznaczyła prawidłowo cel (tutaj możesz przeczytać w jaki sposób wyznaczać sobie cele), ale go nie osiągnęła. Poddała się podczas drogi do jego osiągnięcia.

Jest to często występujące zjawisko i nie ukrywam, że jest to bardzo irytujące. Wydaje nam się wtedy, że nie jesteśmy w stanie osiągnąć tego czego pragniemy, gdyż jesteśmy za słabe. W ten sposób obniżamy swoją samoocenę. W przyszłości, doskwiera nam lęk przy wyznaczaniu kolejnych celów, ponieważ boimy się kolejnej porażki. Lepiej nic nie robić, niż znów się zawieść na samej sobie. Jeśli brzmi to dla Ciebie znajomo, to czytaj dalej. Mam nadzieje, że po przeczytaniu tego artykułu chętniej będziecie wyznaczały sobie cele i do nich dążyły.

Co zrobić, aby podtrzymać motywację? Sposób na podtrzymanie motywacji

Opowiem Wam, o metodzie, dzięki której Wasza motywacja utrzyma się na wysokim poziomie podczas realizacji ważnego dla Was celu.

Jedną z rzeczy jaką możemy zrobić, to ciągłe myślenie o korzyściach i nagrodach jakie uzyskamy w wyniku osiągnięcia celu. Dla każdej z nas będzie to coś innego. Motywują i ekscytują nas zupełnie inne rzeczy. Niektóre kobiety, będą zadowolone z niezależności finansowej; sławy; prestiżu; pięknego domu. Natomiast, jeszcze inne, uszczęśliwi wychowywanie dzieci; zdrowie; itd.

Zatrzymaj się na chwilę i stwórz własną listę powodów dla których realizujesz określony cel. Wypisz wszystkie materialne i niematerialne korzyści wynikające z osiągnięcia tego celu. Im dłuższą stworzysz listę, tym bardziej będziesz zmotywowana i zdeterminowana.

Wiem z doświadczenia, że jeśli na Twojej liście pojawi się mniej niż 5 powodów, to Twoja motywacja będzie słaba. W momencie pojawienia się kłopotów (zawsze się jakieś pojawią) możesz bardzo szybko się zniechęcić i poddać, a tego chcemy uniknąć.

Proponuje wypisanie około 25 powodów – taka lista zmotywuje Cię do działania. Przyda Ci się ona w momentach zwątpienia i słabości – przypomni Ci po co to wszystko robisz.

Podsumowanie

Podtrzymanie motywacji jest bardzo ważne i zależy od motywów (powodów działania). Im więcej takich powodów znajdziesz, tym bardziej będziesz zmotywowana.

W mojej pracy, to zagadnienie odgrywa ważną rolę. Pomagam kobietom stworzyć taką listę motywatorów, która zawiera mniej więcej 30 powodów dla, których warto działać.

Moim zdaniem, ta lista jest niezbędna przy dążeniu do ważnego dla nas celu. Jeśli posiadasz solidne motywy, silną wiarę i mocne pragnienie, to praktycznie nic nie jest w stanie powstrzymać Cię przed osiągnięciem celu.

Prezent

Przygotowałam dla Ciebie plakat do wydruku z motywacyjnymi cytatami. Wystarczy, że go wydrukujesz i będziesz trzymała w widocznym dla siebie miejscu, a w chwili zwątpienia i rezygnacji zainspiruje Cię do pracy.

Dodatkowo, otrzymasz zestaw pytań coachingowych, które pomogą Ci skutecznie realizować Twoje cele.

Sposob na podtrzymanie motywacji - obrazek książki "Mój cel"

Imię:

email:
Inspirownik – jak się zmotywować?

Motywacja – cytaty:

“Nigdy nie zmienisz swojego życia, dopóki nie zmienisz czegoś, co robisz codziennie.”

John C Maxwell

“Rozpocznij tam, gdzie jesteś. Wykorzystaj to, co masz. Zrób to, co możesz.”

Arthur Ashe

“Lepiej jest stworzyć coś, co inni skrytykują, niż nie stworzyć niczego i krytykować innych.”

Ricky Gervais

“Działanie nie zawsze przynosi szczęście, ale nie ma szczęścia bez działania.”

Benjamin Disraeli

“Teraz nie pora myśleć o tym, czego Ci brak. Lepiej pomyśl, co możesz zrobić z tym, co masz.”

Ernest Hemingway

“Gdybyśmy robili wszystko, na co nas stać, bez żadnej przesady zadziwilibyśmy siebie…”

Thomas Edison

“Najtrudniejsza nie jest droga, która nas czeka, ale ten pierwszy krok – start.”

Magda Zielińska – Zmotywowana Na Sukces

“Połowy dokonał kto zaczął.”

Horacy

“Życie jest jak jak jazda na rowerze – żeby utrzymać równowagę, musisz się poruszać naprzód.”

Albert Einstein

Pozdrawiam,

Magda – Zmotywowana Na Sukces

Magdalena Zielińska

Doradca zawodowy i personalny, dyplomowany life coach i specjalista ds. zarządzania zasobami ludzkimi (studia z zarządzania + MBA). Pomaga kobietom w realizacji ich celów, aby mogły żyć tak jak chcą. Pozytywnie nastawiona do życia i ludzi.

Dodaj komentarz