Sposób na podtrzymanie motywacji

Sposób na podtrzymanie motywacji

Dzisiejszy wpis będzie, o tym w jaki sposób podtrzymać motywację przy dążeniu do postawionego sobie celu.

Jestem pewna, że każda z nas była kiedyś w takiej sytuacji, w której wyznaczyła prawidłowo cel (tutaj możesz przeczytać w jaki sposób wyznaczać sobie cele), ale go nie osiągnęła. Poddała się podczas drogi do jego osiągnięcia.

Jest to często występujące zjawisko i nie ukrywam, że jest to bardzo irytujące. Wydaje nam się wtedy, że nie jesteśmy w stanie osiągnąć tego czego pragniemy, gdyż jesteśmy za słabe. W ten sposób obniżamy swoją samoocenę. W przyszłości, doskwiera nam lęk przy wyznaczaniu kolejnych celów, ponieważ boimy się kolejnej porażki. Lepiej nic nie robić, niż znów się zawieść na samej sobie. Jeśli brzmi to dla Ciebie znajomo, to czytaj dalej. Mam nadzieje, że po przeczytaniu tego artykułu, ta sytuacja się zmieni i chętnie będziecie wyznaczały sobie cele.

Co zrobić, aby podtrzymać motywację? Sposób na podtrzymanie motywacji

Opowiem Wam, o metodzie, dzięki której Wasza motywacja utrzyma się na takim poziomie, że będzie Wam się chciało dążyć do tego celu.

Jedną z rzeczy jaką możemy zrobić, to ciągłe myślenie o korzyściach i nagrodach jakie uzyskamy w wyniku osiągnięcia celu. Dla każdej z nas będzie to coś innego. Motywują i ekscytują nas zupełnie inne rzeczy. Niektóre kobiety, będą zadowolone z niezależności finansowej, sławy, prestiżu, pięknego domu. Natomiast, jeszcze inne, uszczęśliwi wychowywanie dzieci, zdrowie, itd.

Zatrzymaj się na chwilę i stwórz własną listę. Wypisz wszystkie materialne i niematerialne korzyści wynikające z osiągnięcia celu. Im dłuższą stworzysz listę, tym bardziej będziesz zmotywowana i zdeterminowana.

Wiem z doświadczenia, że jeśli na Twojej liście pojawi się mniej niż 5 powodów to Twoja motywacja będzie słaba. W momencie pojawienia się kłopotów (zawsze się jakieś pojawią) możesz bardzo szybko się zniechęcić i poddać, a tego chcemy uniknąć.

Proponuje wypisanie około 25 powodów – taka lista zmotywuje Cię do działania. Będzie Ci przypominać o tym, że warto być wytrwałą, w momencie zwątpienia i słabości.

Podsumowanie

Podtrzymanie motywacji jest bardzo ważne i zależy od motywów (powodów działania). Im więcej takich powodów znajdziesz, tym bardziej będziesz zmotywowana.

W mojej pracy, to zagadnienie odgrywa ważną rolę. Pomagam kobietom stworzyć taką listę motywatorów, która zawiera mniej więcej 30 powodów dla, których warto działać.

Moim zdaniem, ta lista jest niezbędna przy dążeniu do ważnego dla nas celu. Jeśli posiadasz solidne motywy, silną wiarę i mocne pragnienie to nic Cię nie powstrzyma przed osiągnięciem celu.

Pozdrawiam,

Magda – Zmotywowana Na Sukces

Magdalena Zielińska

Doradca zawodowy i personalny, dyplomowany life coach i specjalista ds. zarządzania zasobami ludzkimi (studia z zarządzania + MBA). Pomaga kobietom w realizacji ich celów, aby mogły żyć tak jak chcą. Pozytywnie nastawiona do życia i ludzi.

Dodaj komentarz