You are currently viewing Dlaczego warto mieć cel w życiu?

Dlaczego warto mieć cel w życiu?

Wierzę, że każda kobieta pragnie być szczęśliwa. Żyć zgodnie ze swoimi wartościami i zasadami. Jak pewnie większość z Was już wie, jednym z moich głównych celów jest pomaganie innym. To mnie uszczęśliwia i nadaje sens mojemu życiu.

Stworzenie Zmotywowanej Na Sukces było jednym z ważniejszych celów w moim życiu. Zdawałam sobie sprawę z tego, że nie każdą kobietę stać na life coacha, więc prowadzenie bloga było idealnym rozwiązaniem tej sytuacji. Dzięki temu, mam możliwość pomóc większej liczbie kobiet.

Po co o tym pisze?

Chciałam zaznaczyć, jak ważną rolę odgrywają cele w naszym życiu. Nazwa: Zmotywowana Na Sukces, nie powstała przypadkowo. W moim rozumieniu, sukces = osiągnięcie celu, a więc Zmotywowana na osiąganie celów. Na tym skupiam się w swojej pracy i życiu. Pomagam kobietom osiągać cele, dzięki temu są one szczęśliwe i spełnione.

Kolejnym powodem, poruszenia tej tematyki było to, że nie uczą nas o tym w szkole. Nie wszystkie, zdajemy sobie sprawę z tego, dlaczego warto mieć cel w życiu. Jaki on ma wpływ na nasze życie? Po przeczytaniu, tego wpisu powinnaś znać odpowiedź na te dwa pytania.

Cele w życiu – korzyści wynikające z ich ustalania i osiągania

Jestem pewna, że pracowałaś kiedyś nad czymś ważnym dla Ciebie. Co czułaś, widząc postępy Twojego działania? Czułaś się spełniona i szczęśliwa? Przypomnij sobie to uczucie.

szczęśliwa kobieta

“Ludzie, którzy celów nie mają pracują dla ludzi, którzy je mają”

Robert Kiyosaki

Piszę o tym, aby uświadomić Ci jeszcze bardziej dlaczego warto mieć cel w życiu. Cele nadają sens Twojemu życiu i wskazują drogę jaką powinnaś podążać. Dążąc do ustalonych celów, czujemy się szczęśliwe; ważne; spełnione i silne.

Cel = szczęście

Doskonale to ujął Earl Nightingale. Twierdził, że jesteśmy szczęśliwi i odnosimy sukces w momencie realizacji ważnego dla nas celu.

Tutaj możesz posłuchać jego nagrania.

Podczas tego procesu, mamy więcej energii i chce nam się żyć. Z każdym krokiem, który zbliża nas do osiągnięcia celu, czujemy się pewniejsze siebie. Wierzymy, że jesteśmy w stanie osiągnąć wyższe cele w przyszłości.

dlaczego warto mieć cele - kobieta i schody

Kolejna korzyść – kontrolujemy nasze życie

Czy po przeczytaniu tego, co do tej pory napisałam i wysłuchaniu nagrania, nadal masz wątpliwości? Nie masz ochoty wyznaczać sobie celów? Jeśli tak, to może dalsza część tego wpisu Cię przekona.

Wyznaczając cele, kontrolujesz swoje życie. Masz wpływ na to jak ono się potoczy. Nie pozostawiasz je przypadkowi – to Ty decydujesz jak będzie wyglądało.

Nie wiem jak Ciebie, ale mnie te argumenty przekonały. Lubię być szczęśliwa i to uczucie spełnienia jakie mi towarzyszy w trakcie realizacji celów. I co najważniejsze, uwielbiam mieć kontrolę nad swoim życiem, a realizacja celów mi to umożliwia, dlatego wyznaczam sobie regularnie cele i tworzę plan działania. Tobie też to proponuje. Przekonasz się jakie to fajne uczucie i ile dzięki temu osiągniesz. Nie będziesz stała w miejscu, będziesz zbliżała się do swojego wymarzonego życia. Przecież tego wszystkie chcemy, prawda?

Podsumowanie

Czy nadal chcesz realizować cele kogoś innego? A może warto pomyśleć o swoich ? I zacząć żyć po swojemu? Zastanów się nad tym…

Na nasze szczęście i spełnienie wpływają następujące rzeczy:

  • ustalenie celu;
  • konsekwentna praca nad celem;
  • osiągnięcie celu.

Mam nadzieje, że te argumenty zainspirowały Was do wyznaczania sobie celów i ich realizacji. Jeśli nie wiesz jak zacząć lub boisz się porażki to spróbuj od małych celów. Zacznij ustalać sobie codziennie zadania do wykonania i konsekwentnie je realizuj. Chodzi mi o to, żebyś każdego dnia ustalała sobie cel na ten konkretny dzień i go realizowała. Nie muszą to być duże rzeczy. Zacznij od małych, aby zobaczyć jak się czujesz pod koniec dnia, kiedy już je zrealizujesz.

Niech to będzie taka rozgrzewka przed ustalaniem istotnych dla Ciebie celów życiowych. Jeśli nie wiesz w jaki sposób wyznaczać cel, to zapraszam Cię do mojego artykułu, w którym o tym pisałam. Znajdziesz go tutaj.

Gotowa na realizację swoich celów?

Przygotowałam dla Ciebie zestaw pytań coachingowych, które pomogą Ci osiągnąć Twój cel. A dla zachęty do działania i podtrzymania motywacji otrzymasz plakat do wydruku z motywacyjnymi cytatami 🙂

Koncentracja - pytania coachingowe e-book

Imię:

email:
Pozdrawiam,

Magda – Zmotywowana Na Sukces

Magdalena Zielińska

Doradca zawodowy i personalny, dyplomowany life coach i specjalista ds. zarządzania zasobami ludzkimi (studia z zarządzania + MBA). Pomaga kobietom w realizacji ich celów, aby mogły żyć tak jak chcą. Pozytywnie nastawiona do życia i ludzi.

Dodaj komentarz