You are currently viewing Tablica marzeń – jak zrobić?

Tablica marzeń – jak zrobić?

Tablica marzeń jest doskonałym narzędziem wykorzystywanym podczas wizualizacji naszego celu. O wizualizacji był osobny artykuł, który znajdziesz tutaj. Jeśli jeszcze nie wiesz na czym polega wizualizacja i jaki ma wpływ na realizację naszych celów, to koniecznie nadrób zaległości. Przeczytaj wpis o wizualizacji i dopiero wróć to tego – będziesz bardziej świadoma skuteczności tego narzędzia.

Już tam wspominałam o tablicy marzeń, ale nie rozwijałam tego tematu dokładnie. Dlatego dzisiejszy wpis będzie poświęcony tylko i wyłącznie temu zagadnieniu. Dowiesz się z niego jak tworzyć tablicę marzeń, aby jak najlepiej spełniała swoje zastosowanie.

Czym jest tablica marzeń?

Jest to wizualne przedstawienie naszych marzeń, celów i pragnień. Dzięki stworzeniu takiej tablicy jesteśmy jeszcze bardziej świadome czego tak naprawdę chcemy. Wiem z doświadczenia, że bardzo dużo kobiet ma problem z dokładnym sprecyzowaniem czego tak naprawdę chcą od życia. Chcą być szczęśliwe, ale często nie poświęcają czasu na to, aby zdefiniować dokładnie czym to szczęście dla nich jest. I tutaj na ratunek przychodzi – tablica marzeń.

Jeśli zdecydujesz się na jej stworzenie, będziesz dokładnie miała zobrazowane jakie są Twoje cele, marzenia i pragnienia. Po pierwsze, łatwiej Ci będzie to wszystko osiągnąć – będziesz znała kierunek swojej drogi. Po drugie, włączysz działanie swojej podświadomości. Jeśli zapoznałaś się z artykułem dotyczącym wizualizacji, to wiesz jaką moc ma podświadomość.

Stworzenie tablicy marzeń nie jest skomplikowanym procesem, ale może być czasochłonne, gdyż musimy zebrać rzeczy, które na niej umieścimy: zdjęcia, cytaty, wycinki z gazet, motywujące zdania – wszystko to, co odzwierciedla Twój cel, marzenie i pragnienie.

Jak zrobić tablicę marzeń?

Zacznij od koła życia.

O kole życia też już pisałam i dokładny opis jak je stworzyć znajdziesz tutaj. Koło życia pomaga zrozumieć nad czym chcemy popracować. Jeśli dobrze wykonamy to ćwiczenie, to możemy być pewne, że na naszej tablicy znajdzie się wszystko to, co powinno. Zachęcam Cię, abyś od tego zaczęła. Ponadto, dzięki temu zaoszczędzisz mnóstwo czasu podczas szukania materiałów do swojej mapy marzeń. Będziesz miała dokładnie sprecyzowane czego chcesz od życia.

Przygotowałam dla Ciebie mini e-book, który ułatwi Ci zrobienie swojego koła życia. Jest to ćwiczenie, które pozwoli Ci spojrzeć na swoje życie z tak zwanego lotu ptaka. Zobaczysz nad jakimi obszarami w Twoim życiu należy popracować, abyś była szczęśliwą i spełnioną kobietą.

Pobierz darmowy e-book i zrób swoje koło życia. Po wykonaniu tego ćwiczenia, będziesz wiedziała co ma się znaleźć na Twojej tablicy marzeń. Powodzenia 🙂

E- book koło życia. Jak zachować balans w życiu.

Imię:

email:
Zbierz potrzebne materiały.

Proponuję Ci skompletować wszystkie rzeczy, które będziesz chciała umieścić na swojej tablicy marzeń i dopiero wtedy je przyklejać/przypinać. Poświęć na to trochę czasu, nie spiesz się i zbierz wszystkie zdjęcia, wycinki, cytaty i wszystko inne, co będziesz chciała umieścić na swojej mapie marzeń. Baw się tym – to naprawdę świetna rozrywka. To tak jakbyś składała zamówienie, tylko nie w sklepie, ale we Wszechświecie.

tablica marzeń - czasopisma

Powycinaj z gazet to, co chciałabyś mieć w przyszłości, poszukaj w internecie zdjęć upragnionych rzeczy – poświęć na to tyle czasu ile potrzebujesz. Jeśli Twoim celem jest zdobycie jakiegoś zawodu, to możesz stworzyć sama swoją wizytówkę i przypiąć ją do swojej tablicy marzeń. Sposobów jest bardzo dużo i na każde Twoje marzenie znajdzie się wizualny odpowiednik, który będziesz mogła umieścić na mapie marzeń.

Pozwól sobie na kreatywność i stwórz obraz swojej wymarzonej przyszłości. Jeśli masz zdolności artystyczne, to może pomyśl o namalowaniu swoich pragnień? Ja takich nie mam, wiec pozostają mi zdjęcia… :-), ale Ty zrób tak jak Tobie najlepiej odpowiada.

tablica marzeń - pędzelki i putno

A i oczywiście potrzebujesz czegoś na czym będziesz przyklejała/ przypinała swoje zebrane materiały. Może to być tablica korkowa, duży karton lub cokolwiek innego co się do tego nada.

Gdzie umieścić tablicę marzeń?

To od Ciebie zależy gdzie umieścisz swoją tablicę marzeń. Najważniejsze jest to, żebyś na nią patrzyła każdego dnia. Jeśli stworzysz taką tablicę marzeń, która będzie się bardzo dobrze reprezentowała i masz ochotę się z tym dzielić, to możesz ją nawet powiesić w salonie. Zrobisz jak uważasz – to jest Twoja tablica i Ty decydujesz gdzie będzie się znajdować. Moja tablica marzeń jest w sypialni i narazie to miejsce mi najlepiej odpowiada.

Inny pomysł na tablicę marzeń

Natomiast, jeśli nie mieszkasz sama i nie chcesz, aby wszyscy domownicy znali Twoje marzenia, cele i pragnienia, to jest alternatywny sposób na mapę marzeń. Zamiast tablicy, możesz stworzyć album, w którym umieścisz wszystko to czego pragniesz. Ale pamiętaj, jeśli wybierzesz ten sposób, to musisz systematycznie brać go do ręki i przeglądać, wizualizując sobie swoje marzenia. Z tablicą jest o tyle łatwiej, że mimo woli na nią spoglądasz i przypominasz sobie, co jest dla Ciebie ważne i do czego zmierzasz. No, ale lepiej zrobić album i wygospodarować sobie te parę minut na wizualizację, niż nic.

Tak naprawdę nie ma znaczenia, w jaki sposób stworzysz swoją tablicę marzeń. Najważniejsze, żeby to zrobić po swojemu – tak jak nam w danym momencie najlepiej odpowiada. Ma ona spełniać swoje zadania i nie musi się nikomu innemu podobać. Jej zadaniem jest wpływać na Twoją podświadomość, oddziaływać na sferę Twoich uczuć i motywować Cię do działania.

Mam tablicę marzeń. I co dalej?

Kiedy Twoja tablica marzeń będzie już gotowa to powieś ją w takim miejscu, gdzie będziesz na nią regularnie patrzeć. Jeśli wybrałaś album to pamiętaj, aby do niego regularnie zaglądać. Ważna jest tu systematyczność.

Twoja tablica ma za zadanie działać na Twoją podświadomość, ale także jest to Twoja mapa, która przypomina Ci dokąd zmierzasz. Bardzo przydatna w momentach zwątpienia, kiedy nie widzimy efektów naszej ciężkiej pracy.

Wystarczy na nią spojrzeć i zobaczyć po co to wszystko robimy, po co tyle wyrzeczeń, po co tak się męczymy, po co nam to wszystko. Bo pytanie: “Po co?” należy zawsze sobie zadać, kiedy mamy wątpliwości, co do naszej pracy, albo kiedy nam się nie chce czegoś robić. Zadając sobie to pytanie i co najważniejsze mając solidną na nie odpowiedź, zapominamy o wątpliwościach i ruszamy dalej. Bo wiemy po co to wszystko. Zdajemy sobie sprawę z tego, że jest to warte naszych wyrzeczeń i ciężkiej pracy. Wiemy dokładnie jaka nagroda nas za to czeka.

Moja pierwsza tablica marzeń

Nie była idealna, a wręcz daleka od ideału. Chodzi mi o to, że nie była poprawnie zrobiona. Brakowało w niej najważniejszej rzeczy, czyli wszystkiego czego tak naprawdę pragnęłam w tamtym momencie i co było dla mnie ważne. Przed jej stworzeniem nie zrobiałam swojego koła życia, więc nie miałam dokładnie sprecyzowane czego tak naprawdę chcę od życia.

Kiedy tworzyłam swoją pierwszą tablicę marzeń (to było bardzo dawno) to nie wiedziałam, że jest coś takiego jak koło życia i nie umiałam dokładnie ustalić swoich celów. Czy to oznacza, że moja pierwsza tablica marzeń nie działała? Działa i to całkiem nieźle, ale nie znajdowało się na niej dokładnie to, co powinno się znaleźć w tamtym okresie życia.

Tablica marzeń

Był to zwykły karton i moje wycinki z magazynów. To, co mi się podobało wycinałam i przyklejałam. Tak naprawdę składała się ona głównie z rzeczy materialnych i nie było na niej żadnych ambitnych celów. Byłam wtedy bardzo młoda i nawet nie wiedziałam, że jest coś takiego jak tablica marzeń. Nie miałam pojęcia, że jest to narzędzie do realizacji naszych celów. Intuicyjnie na to wpadłam i postanowiłam przyklejać wszystko to, co mi się podobało i chciałabym mieć, a nie mogłam sobie na to pozwolić w tamtej chwili. Robiłam sobie takie zamówienie do wszechświata 🙂 i mi się to spełniało.

A Ty masz już swoją tablicę marzeń? Pomaga Wam w realizacji celów?

Ściskam Was mocno,

Magda – Zmotywowana Na Sukces

Magdalena Zielińska

Doradca zawodowy i personalny, dyplomowany life coach i specjalista ds. zarządzania zasobami ludzkimi (studia z zarządzania + MBA). Pomaga kobietom w realizacji ich celów, aby mogły żyć tak jak chcą. Pozytywnie nastawiona do życia i ludzi.

Dodaj komentarz