You are currently viewing Prawo zgodności

Prawo zgodności

Nadszedł czas na ostatnie prawo w ramach Praw psychiki, które przez ostatni okres omawiałyśmy, a mianowicie prawo zgodności. Świetnie się składa, że omawiamy to prawo na samym końcu, bo w dużym stopniu stanowi ono podsumowanie praw, które już przerobiłyśmy. Jeśli ominęłaś poprzednie prawa i chciałabyś się z nimi zapoznać to znajdziesz je poniżej (wystarczy, że klikniesz w interesujące Cię prawo, a zostaniesz przekierowana do całego artykułu na ten temat):

Najprościej tłumacząc, prawo zgodności mówi, że Twoje życie zewnętrzne jest odzwierciedleniem Twojego życia wewnętrznego – “Co w środku, to na zewnątrz”. Według tego prawa, jesteśmy w stanie zobaczyć co dzieje się w duszy człowieka na podstawie tego, co dzieje się wokół niego. Jeszcze inaczej to tłumacząc – nasz zewnętrzny świat jest odbiciem naszych myśli i uczuć.

Niczego nie da się ukryć – prawo zgodności

Może to niektórych przerażać, ale tak naprawdę nie da się niczego ukryć. To co dzieje się w naszym życiu jest zasługą tego jaką tak naprawdę jesteśmy osobą.

  • nasze relacje z innymi ludźmi są odzwierciedleniem naszej osobowości;
  • nasze zdrowie jest odbiciem naszego stanu ducha;
  • nasza sytuacja finansowa zależy od naszych przekonań na temat pieniędzy;
  • to w jaki sposób ludzie nas traktują jest odzwierciedleniem naszej postawy wobec nich.

Kiedy jesteś szczęśliwa i masz poczucie kontroli nad własnym życie, Twoje środowisko zewnętrzne jest poukładane i zorganizowane. Natomiast, kiedy jesteś niezadowolona ze swojego życia, sfrustrowana i nawet drobne sprawy Cię przerastają, to wszystko co jest wokół Ciebie będzie tego odbiciem ( na przykład Twoje miejsce pracy, szafa, torebka itd.). Wiem, że nie zawsze tak jest i zdarzają się wyjątki, ale w większości przypadków działa to w ten sposób.

Pamiętasz może program “Perfekcyjna Pani domu”?, albo może coś innego, ale w tym stylu? Zauważ, że kobiety, które zgłaszały się do tego programu były zazwyczaj nieszczęśliwe i nie potrafiły nic wokół siebie zorganizować. W ich domach panował chaos i bałagan. Celem programu nie była tylko i wyłącznie pomoc przy posprzątaniu mieszkania, ale odzyskanie przez nie chęci do życia. Rewolucja odbywała się na dwóch płaszczyznach – wewnętrznej i zewnętrznej. Kiedy kobietom udało się posprzątać swoje mieszkania, czuły się dobrze i odzyskiwały kontrolę nad swoim życiem. Zmiana zewnętrzna wywołała zmianę w wewnątrz.

Chcesz zmiany w życiu? – Zacznij od siebie…

Musimy zrozumieć, że jeśli chcemy cokolwiek zmienić w naszym życiu, to najpierw musimy zmienić siebie same. Zmiana wywołuje zmianę! Częstym błędem jaki popełniamy chcąc coś zmienić jest próba zmiany drugiej osoby. Kobiety, które do mnie przychodzą po pomoc w naprawieniu swojego związku, szukają sposobów na zmianę zachowania swojego partnera. Ale to tak nie działa – nie możemy nikogo zmienić, nie mamy takiej mocy. Próbując to robić, marnujemy tylko niepotrzebnie naszą energię. W gruncie rzeczy nic z tego nie wychodzi, a my jesteśmy sfrustrowane i obwiniamy innych ( w tym konkretnym przypadku, naszych partnerów ).

Kobieta z lustrem

“Największym przełomem w moim życiu było odkrycie, że ludzie mogą odmienić zewnętrzne aspekty swego życia zmieniając wewnętrzne postawy psychiczne”.

William James

Jeśli nasze życie nie wygląda tak jakbyśmy tego chciały, to zamiast szukać przyczyny takiego stanu rzeczy u innych, zatrzymajmy się na chwilę i wejdźmy w głąb siebie. Przyjrzyjmy się naszemu wnętrzu… Jakimi jesteśmy osobami? W jaki sposób postępujemy? Co takiego robimy?

Jeśli nie jesteś do tego zbytnio przekonana, to zacznij powoli i sprawdź co się dzieje. Zmień cokolwiek w sobie i zobacz jak to wpływa na Twoje otoczenie. Oczywiście, namawiam Cię do pozytywnych zmian, a nie odwrotnie 🙂 Zależy nam, aby zbudować takie życie o jakim zawsze marzyłyśmy. Jesteś w stanie to zrobić, ale musisz być gotowa na zmianę samej siebie. Zachowując się i postępując w ten sam sposób co do tej pory nie osiągniesz innych wyników, niż tych, które otrzymujesz teraz.

“Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów”.

Albert Einstein

Wydaje się to takie oczywiste, ale niestety wiele z nas nadal tego nie rozumie. Oczekujemy innych rezultatów, nie zmieniając zupełnie nic w naszym zachowaniu. Tak się nie da i czym prędzej sobie to uświadomimy, tym szybciej będziemy w stanie kreować nasze wymarzone życie.

Zadanie dla Ciebie

Kobieta i znak zapytania

Jeśli Twoje życie nie wygląda tak jakbyś tego chciała, to czas, aby to zmienić. Odpowiedz sobie na następujące pytania: Jaką Kobietą muszę się stać, aby żyć swoim wymarzonym życiem? Jakie cechy osobowości powinnam mieć? W jaki sposób mam traktować innych ludzi?

Udzielając szczerze odpowiedzi na powyższe pytania, uzyskasz wizerunek osoby, którą powinnaś być, aby móc żyć tak jak zawsze o tym marzyłaś. Pamiętaj – zmiana zaczyna się od Ciebie! Wystarczy, że popracujesz nad sobą, a otaczający Cię ludzie i świat się zmienią. Będą odpowiadać Twojemu nowemu nastawieniu i spojrzeniu na życie.

No to jak? Jesteś gotowa na zmianę?

Buziaczki dla Was 🙂

Grupa na FB o Prawie przyciąganiu

A jeśli chcesz nauczyć się prawidłowo stosować prawo przyciągania, to zapraszam Cię do mojej grupy na fb. Uczę tam jak działa nasza podświadomość i jak stosować prawo przyciągania, aby działało na naszą korzyść 🙂

Chcę dołączyć

Prawo przyciągania

Magda – Zmotywowana Na Sukces

Magdalena Zielińska

Doradca zawodowy i personalny, dyplomowany life coach i specjalista ds. zarządzania zasobami ludzkimi (studia z zarządzania + MBA). Pomaga kobietom w realizacji ich celów, aby mogły żyć tak jak chcą. Pozytywnie nastawiona do życia i ludzi.

Dodaj komentarz