You are currently viewing Jak wizualizować, aby osiągnąć cel?

Jak wizualizować, aby osiągnąć cel?

W poprzednim artykule, pisałam o tym jak osiągnąć cel i wspomniałam tam o wizualizacji. Wiem, że nie każda z Was wie na czym polega wizualizacja osiągniętego celu i jaki to ma związek z jego realizacją. Postanowiłam stworzyć krótki wpis i to wyjaśnić. Z tego artykułu dowiesz się jak wizualizować, aby osiągnąć cel.

Umysł świadomy i nieświadomy

Nasz umysł działa na dwóch poziomach:

  • świadomym – racjonalnym
  • podświadomym – intuicja, kreatywność

Myślimy i rozumiemy wykorzystując nasz świadomy umysł. Natomiast, myśli przenoszone są do naszej podświadomości i to ona modyfikuje naszą rzeczywistość w oparciu o nasze myśli i ukryte pragnienia. Nasza podświadomość jest źródłem naszych emocji i jest zdolna do kreacji.

Jestem pewna, że nieraz zdarzyło Ci się myśleć o czymś dobrym i przytrafiło Ci się coś miłego. I odwrotnie – myślałaś o czymś złym, pojawiły się nieprzyjemne sytuacje. Tak właśnie pracuje nasz umysł.

Co to ma wspólnego z naszymi celami? Jeśli nasza podświadomość zaakceptuje jakiś pomysł, zaczyna go realizować. Pamiętasz jak pisałam o tym, żebyś zapisywała swoje cele każdego dnia, a podświadomość zrobi swoje? Twój nieświadomy umysł może Ci bardzo pomóc w osiągnięciu tego czego pragniesz. Twoim zadaniem jest odpowiednie go zaprogramowanie, aby sprzyjał Ci jak najlepiej.

Jeśli uznasz jakąś myśl za prawdziwą i odczujesz ją właśnie w taki sposób, to Twoja podświadomość ją zaakceptuje i przekształci w rzeczywistość. Twój umysł świadomy wydaje polecenie, a podświadomość formułuje i wykonuje plan, który ma je wprowadzić w czyn.

To co otrzymuje z naszej podświadomości jest zawsze zgodne z naszymi myślami i pomysłami przechowywanymi w świadomości.

Siła podświadomości

W komórkach mózgowych tworzą się obrazy w momencie przesyłania myśli do naszej podświadomości. Kiedy nasza podświadomość zaakceptuje dany pomysł, natychmiast przystępuje do jego urzeczywistnienia. Pracuje ona w oparciu o związki pomiędzy naszymi pomysłami i korzysta z każdego fragmentu wiedzy, jaką zgromadziliśmy podczas naszego życia, aby określić swój cel. Wykorzystuje przy tym niewyczerpalne moce i mądrości, które w nas tkwią.

Niesamowite, prawda? Podświadomość osiągając swój cel, wykorzystuje wszystkie prawa natury. Czy miałaś kiedyś tak, że zastanawiałaś się długo nad rozwiązaniem jakiegoś problemu, ale nie przychodził Ci żaden pomysł do głowy? I niespodziewanie, na przykład po prysznicem wpadłaś na rozwiazanie tej sytuacji?

Czasami nasza podświadomość podsuwa nam do głowy natychmiastowe rozwiązania naszych problemów, a czasami musimy na to trochę dłużej poczekać. Praca podświadomego umysłu przekracza granice naszego pojmowania. Dzięki niej możesz przyciągnąć do siebie idealnego partnera, dobrą pracę i okoliczności, które będą Ci sprzyjały w osiągnięciu celu.

umysł z otwartymi drzwiami

Wizualizacja naszego celu – jak prawidłowo wizualizować?

Dobrze, skoro już mamy wyjaśnione czym się zajmuje nasz umysł świadomy i nieświadomy, to możemy przejść do wizualizacji. Jest to jedna z najskuteczniejszych technik, która pomaga w modyfikacji swojego wizerunku. Twoje wizje stają się rzeczywistością, pogłębiają Twoje przekonania i umacniają siłę woli.

Elementy wizualizacji

Wyróżniamy cztery elementy wizualizacji. Odpowiednia praca nad dowolnym z nich przyśpieszy urzeczywistnianie się Twoich myśli.

  • Częstotliwość – to jak często wyobrażasz sobie określone wydarzenie w przyszłości, cel czy też zachowanie ma duży wpływ na Twoje myślenie, zachowania i uczucia. Kobiety sukcesu bardzo często wizualizują swoje dążenia. Ciągle myślą o tym, co chcą osiągnąć. Regularnie odtwarzają w głowie idealny wizerunek swojej przyszłości. Częste wyobrażanie sobie celu wzmaga pragnienie i wiarę w to, że jest on wykonalny.
  • Jasność – oznacza przejrzystość/klarowność obrazów Twojej wyobraźni. Jeśli widzisz dokładnie to co chcesz osiągnąć, szybciej tego dokonasz. Na początku, nasze wyobrażenia mogą być niesprecyzowane i nie do końca jasne. Nie przejmuj się tym , to normalne. Z czasem, kiedy będziemy myśleć o naszym celu regularnie i gromadzić informacje na jego temat, nasze wyobrażenia staną się bardziej klarowne. Po zamknięciu oczu będziemy w stanie wizualizować sobie naszą idealną przyszłość, ze wszystkimi szczegółami i właśnie wtedy nasz cel będzie się materializował w rzeczywistości. Kobiety, które nie wiedzą czego chcą i nie potrafią wyobrazić sobie dokładnie swojej idealnej sytuacji nie osiągną sukcesu. Ich niejasne wizerunki myślowe są zbyt zamazane i dlatego nie stanowią motywacji, ale także nie mogą zostać włączone prawa psychologiczne działające na ich korzyść.
  • Intensywność – składa się z emocji, które łączymy ze swoim wizerunkiem myślowym. Jeśli intensywnie czegoś pragniesz, to jesteś pełna entuzjazmu wobec swoich celów i szybciej go zrealizujesz. Kobiety, które nie mogą osiągnąć swoich celów, zazwyczaj nie mają motywacji i nie fascynuje ich myśl o tym, co robią i dokąd zmierzają. Są to kobiety pasywne i akceptują rzeczy takimi, jakie są, a nie ekscytuje ich myśl o tym, jakie mogą być. Skoro czytasz ten wpis to jestem pewna, że nie należysz do tego typu kobiet i masz ochotę na lepsze życie. Jesteś w dobrym miejscu 🙂
  • Trwanie – czas, przez jaki możesz utrzymać w umyśle wizję swojego celu. Im dłużej możesz wizualizować sobie swoją optymalną sytuację, która ma nastąpić w przyszłości, tym większa jest szansa, że tak się stanie. Jeśli masz tylko okazję to wyobrażaj sobie to co chcesz osiągnąć, aż Twoja podświadomość przyjmie je jako polecenia do wykonania.

Jak wizualizować?

Bardzo pomocne przy wizualizacji jest stworzenie tablicy marzeń. Co to takiego? Jest to tablica na której umieszczasz wszystko co jest związane z Twoim celem. Zazwyczaj są to zdjęcia. Jeśli marzy Ci się nowy dom, to idź do agencji nieruchomości i obejrzyj parę domów, które wzbudziły Twoje zainteresowanie. Weź do domu ulotki, zrób zdjęcia lub wydrukuj z internetu swój wymarzony dom. Następnie, umieść zdjęcia na swojej tablicy marzeń i patrz na nie wyobrażając sobie, że to Twój dom. Rób to tak często jak tylko możesz, albo zarezerwuj na to odpowiedni czas w ciągu dnia. Usiądź wygodnie, popatrz na swoją tablicę i zacznij wyobrażać sobie, że to Twój dom. Co w nim robisz?; co gotujesz na obiad?; “Jak wygląda Twoja sypialnia? itd.

Uczucia

Bardzo ważne jest, abyś w wyobrażeniach włączyła swoje emocje. Musisz wiedzieć, że nasze myśli i słowa tak naprawdę nie mają żadnej mocy jeśli pozbawione są uczuć. W ciągu każdego dnia przez naszą głowę przewija się wiele myśli, ale tylko te połączone z naszymi uczuciami mają znaczenie w naszym życiu.

trzy buzie: uśmiech, smutek. obojętność

Nasze uczucia mogą być pozytywne lub negatywne. Im lepiej się czujemy, tym lepsze mamy życie. Natomiast, im gorzej się czujemy, tym nasze życie jest usłane problemami. Kiedy czujemy się dobrze, to nasze myśli automatycznie też są dobre. No bo pomyśl, nie da się mieć jednocześnie dobrego samopoczucia i negatywnych myśli – jest to niemożliwe. Odwrotnie jest tak samo – nie możesz czuć się źle i jednocześnie mieć pozytywne myśli.

Siła uczuć

Wszystko we wszechświecie jest magnetyczne. Nasze uczucia i myśli też mają częstotliwość magnetyczną. Wszystko, co czujesz: dobre rzeczy i złe określają Twoją częstotliwość i jak magnes przyciągają ludzi, zdarzenia i okoliczności znajdujące się na tej samej częstotliwości.

Kiedy jesteś szczęśliwa i entuzjastycznie nastawiona do czegoś, to przyciągasz innych pozytywnie nastawionych ludzi, sytuacje i wydarzenia. Natomiast, jeśli odczuwasz smutek, to przyciągasz takich samych ludzi, wydarzenia i sytuacje. Jestem pewna, że nieraz miałaś taką sytuację, że promieniowało od Ciebie szczęście i tym samym przyciągałaś więcej szczęśliwych rzeczy w swoim życiu. Odwrotną tego sytuację też pewnie miałaś: zaspałaś do pracy, zdenerwowałaś się i przez cały dzień wysyłałaś negatywne emocje co było skutkiem namnażaniem się złych sytuacji i wydarzeń w ciągu tego dnia.

W każdej chwili możesz zmienić swoją częstotliwość. Musisz zmienić tylko swoje odczucia, a wszystko co Cię otacza też się zmieni, gdyż znajdziesz się na nowej częstotliwości.

Podsumowanie – jak wizualizować?

Jak sama widzisz, wizualizacja jest potężnym narzędziem, które może przybliżyć nas do wymarzonego życia. I co najważniejsze – jest to bardzo przyjemny sposób na szybszą realizację swoich celów. Pamiętaj o nim i w miarę możliwości wprowadzaj ją w życie przy dążeniu do swoich celów. Na początku możesz mieć trudności z wyobrażaniem sobie swojego celu, ale z czasem to zaniknie i będziesz czerpać z tego wiele przyjemności. Pamiętaj, aby podczas wizualizacji włączać swoje emocje i uczucia. Przekonasz się jak bardzo jest to pomocne w realizacji ważnych dla Ciebie celów.

Wizualizować to znaczy dobrze się bawić! Ma to być przyjemne dla Ciebie.

GRUPA NA FB – PRAWAO PRZYCIĄGANIA

A jeśli chcesz nauczyć się prawidłowo stosować prawo przyciągania, to zapraszam Cię do mojej grupy na fb. Uczę tam jak działa nasza podświadomość i jak stosować prawo przyciągania, aby działało na naszą korzyść 🙂

CHCĘ DOŁĄCZYĆ

Prawo przyciągania

Prezent dla Ciebie

Aby pomóc Ci w realizacji Twoich celów, przygotowałam dla Ciebie zestaw pytań coachingowych. Z ich pomocą zaczniesz prawidłowo wyznaczać cele, a co za tym idzie – zwiększysz swoją szansę na ich osiągnięcie 🙂

Jak wizualizować aby osiągnąć cel - obrazek książki "Mój cel"

Imię:

email:


Pozdrawiam,

Magda – Zmotywowana Na Sukces

Magdalena Zielińska

Doradca zawodowy i personalny, dyplomowany life coach i specjalista ds. zarządzania zasobami ludzkimi (studia z zarządzania + MBA). Pomaga kobietom w realizacji ich celów, aby mogły żyć tak jak chcą. Pozytywnie nastawiona do życia i ludzi.

Dodaj komentarz