You are currently viewing Co to jest afirmacja i jaki ma wpływ na cele?

Co to jest afirmacja i jaki ma wpływ na cele?

Ostatnio pisałam o wizualizacji i o tym jaki ma wpływ na osiąganie naszych celów. Postanowiłam dziś poruszyć temat afirmacji, gdyż jest to również skuteczna technika programowania umysłu, a więc co to jest afirmacja?

Afirmacja jest to stwierdzenie, że coś jest prawdą. Najprościej będzie to zrozumieć, jeśli porównasz swój umysł do ogrodu. Ty jesteś ogrodnikiem, a afirmacja to nasiona (nasze myśli), które świadomie siejesz w glebie (swojej podświadomości). Co byś nie zasiała w swojej podświadomości, stanie się plonem, który później zbierzesz w swoim ciele i otoczeniu. Dlatego tak ważne jest, aby Twoje myśli były pozytywne.

Mam nadzieje, że wiesz już co to jest afirmacja. Wydaję mi się, że to porównanie najbardziej odzwierciedla to czym ona tak naprawdę jest.

Co to jest afirmacja – cechy

Każda afirmacja charakteryzuje się trzema cechami:

  • jest pozytywna
  • jest osobista
  • odbywa się w czasie teraźniejszym

Inaczej jeszcze wyjaśniając to czym są afirmacje mogę powiedzieć, że są to polecenia, które świadomość przekazuje podświadomości. (Jeśli nie wiesz czym się różni świadomość od podświadomości to zajrzyj tutaj.)

Po co stosujemy afirmacje?

Zadaniem afirmacji jest skasowanie starych informacji i umocnienie nowych. Jeśli chcesz pozbyć się destrukcyjnego myślenie lub zachowania to, stosując afirmację możesz tego dokonać. Zamienisz stare zwyczaje na nowe – pozytywne.

Na przykład, afirmacja: “jestem pewna siebie” jest pozytywna, osobista i jest w czasie teraźniejszym. Jeśli będziesz ją ciągle powtarzała to zaakceptujesz ją jako aktualny stan rzeczy, jakiego pragniesz. Zaczynasz być pewniejsza siebie i nie obawiasz się rzeczy, których wcześniej się bałaś robić: wystąpienia publiczne; rozmowa o podwyżce itd. Ta afirmacja w szybki sposób niszczy w podświadomości dane, które nie odpowiadają wysokiej pewności siebie.

Afirmacje mają wielką moc i powodują, że Twój potencjał jest nieograniczony. Czy wiedziałaś, że zdecydowane i twierdzące wypowiedzi, które są naładowane uczuciem i powtarzane z przekonaniem, mogą przynieść natychmiastowe zmiany osobowości? Sama spróbuj, a przekonasz się że to prawda! Jeśli będziesz powtarzała coś co odzwierciedla wizerunek kobiety, jaką chcesz się stać, to możesz zwiększyć swój entuzjazm, ulepszyć panowanie nad uczuciami, podbudować odwagę i wzmocnić szacunek do siebie. Czy to nie jest wspaniałe? Ja myślę, że tak i z doświadczenia wiem, że to działa!

Jabłko i kartka papieru z napisem: I am enough. Co to jest afirmacja

Jak tworzyć afirmacje?

Jeśli zdecydujesz się na tworzenie swoich własnych afirmacji to, pamiętaj, aby mowić do siebie z wiarą. Jest to bardzo ważne – musisz sama uwierzyć w to co powtarzasz swojej podświadomości, aby ta też mogła to zrobić. Takie afirmacje jak: “Mogę to zrobić”; “Ważę x kilogramów”; Zarabiam x złoty miesięcznie”; “Lubię siebie” mogą wprowadzić trwałe zmiany w naszych przekonaniach i osiągnięciach.

Pamiętaj, wszystkie zmiany zachodzą najpierw wewnątrz nas a dopiero później na zewnątrz. Zmiana zaczyna się od samokonceptu. Zanim na zewnątrz staniesz się kobietą, którą chcesz zostać, to niezbędne jest to, abyś stała się najpierw nią w swoim wnętrzu.

Ważne jest, abyś tworzyła proste i jasne dla swojej podświadomości afirmacje. Nie zapominaj również o tym, aby Twoje polecenia były w czasie teraźniejszym, tak jakby cel lub cecha już istniały. Możesz je powtarzać w myślach, albo na głos.

Co afirmacje mają wspólnego z naszymi celami?

Wiele osób nie wie co to jest afirmacja i jaki ma wpływ na nasze cele. Ma ona za zadanie przypominać nam jakie są nasze pragnienia, cele i doprowadzić do przyśpieszenia ich realizacji. Bardzo ważne w realizacji każdego celu jest to, abyśmy wiedziały czego tak naprawdę chcemy. Wiele kobiet nie wie tego. Chcą coś zmienić bo są nieszczęśliwe, ale nie mają sprecyzowanej wizji swojej lepszej przyszłości, dlatego nic nie osiągają i cały czas są w tym samym miejscu.

Dzięki afirmacji, jesteś w pełni świadoma tego, czego chcesz. Ponadto, powtarzane afirmacje przybliżają Cię do realizacji Twoich celów. Najpierw określasz swój cel, a potem tworzysz afirmacje i regularnie je powtarzasz. Tylko w taki sposób afirmacje mogą zadziałać – musisz wiedzieć czego dokładnie chcesz i uwierzyć w to, że możesz to mieć.

Podsumowanie

Kiedy określisz już czego tak naprawdę chcesz – wyznaczysz sobie swój cel, warto pomyśleć o wprowadzeniu afirmacji. Może nam to pomóc przyśpieszyć realizację naszych celów, ale również zmienić nasz samokoncept. Jeśli chcesz usłyszeć przykładową afirmację to kliknij tutaj.

GRUPA NA FB – PRAWO PRZYCIĄGANIA I AFIRMACJE

A jeśli chcesz nauczyć się prawidłowo stosować prawo przyciągania, to zapraszam Cię do mojej grupy na fb. Uczę tam jak działa nasza podświadomość i jak stosować prawo przyciągania, aby działało na naszą korzyść 🙂

CHCĘ DOŁĄCZYĆ

Prawo przyciągania

Powodzenia w realizacji celów,

Magda – Zmotywowana Na Sukces

Magdalena Zielińska

Doradca zawodowy i personalny, dyplomowany life coach i specjalista ds. zarządzania zasobami ludzkimi (studia z zarządzania + MBA). Pomaga kobietom w realizacji ich celów, aby mogły żyć tak jak chcą. Pozytywnie nastawiona do życia i ludzi.

Dodaj komentarz