You are currently viewing 3 życiowe lekcje, które odmienią Twoje życie na lepsze

3 życiowe lekcje, które odmienią Twoje życie na lepsze

Ten wpis nie będzie długi, ale będzie konkretny, a przynajmniej mam taką nadzieję. Często od Was słyszę, że właśnie te 3 aspekty:

  • nie działam, bo brak mi pewności siebie,
  • ciągła frustracja,
  • problem z celami, czyli czego ja tak naprawdę chcę od życia?

przysparzają Wam najwięcej trudności w życiu i nie wiecie jak sobie z nimi poradzić. Postanowiłam przedstawić tu najważniejsze lekcje na ten temat, które pomogą Wam raz na zawsze poradzić sobie z tymi trudnościami i zacząć cieszyć się życiem.

Gotowa, aby poznać 3 życiowe lekcje, które odmienią Twoje życie na lepsze?

No to zaczynamy 🙂

Lekcja 1 – Jak sprawdzić czego chcę od życia?

Czasem to nie jest takie proste jakby mogło się wydawać, a presja otoczenia wcale w tym nie pomaga, a nawet szkodzi. Dlaczego? Bo słysząc rady z każdej strony, możemy mieć jeszcze większy problem, aby odkryć czego tak naprawdę chcemy od życia.

Z pewnością znasz osoby, które od zawsze wiedziały co chcą robić i od samego początku układały swoje życie w taki sposób, aby pomagało im to w realizacji ich celów. A co w sytuacji jeśli Ty nie miałaś takiego szczęścia i nadal nie wiesz co tak naprawdę mogłoby Cię uszczęśliwić? Dobra wiadomość jest taka, że nie jesteś z tym sama, a takich osób jak Ty jest zdecydowanie więcej, niż tych, którzy od zawsze wiedzą co jest ich przeznaczeniem.

Tak naprawdę odpowiedź na to pytanie jest w Tobie i nie musisz jej szukać nigdzie na zewnątrz. Dlatego tak skuteczne są sesje coachingowe, bo podczas nich dowiadujemy się bardzo wielu rzeczy na swój własny temat, których odkrycie bez głębszej analizy czasem okazuje się niemożliwe.

Często winowajcą tego, że trudno nam odkryć czego chcemy jest strach przed porażką. Mogłoby się to wydawać śmieszne, ale to właśnie on powstrzymuje nas nawet przed marzeniami. Jesteśmy nim tak sparaliżowane, że boimy się wyobrazić sobie nasze szczęście… Nie przyjmujemy do naszej wiadomości myśli na temat naszej “idealnej” przyszłości, bo z góry zakładamy, że jesteśmy na przegranej pozycji.

Jeśli strach jest na tyle silny, że nawet samo myślenie sprawia nam trudności, to co możemy zrobić? Jak dowiedzieć się czego tak naprawdę chcemy? Do czego zostałyśmy stworzone? Co jest naszym przeznaczeniem i misją? Jest na to pewien sposób i wcale nie jest trudny 🙂

Aby dowiedzieć się czego tak naprawdę chcesz od życia wystarczy, żebyś zadała sobie jedno, ale bardzo kluczowe pytanie, a mianowicie:

Co byś zrobiła, gdybyś się nie bała?

Zastanów się chwilę nad tym pytaniem… Proponuję Ci, abyś zapisała sobie to pytanie na czystej kartce papieru i wypisała wszystko to co przychodzi Ci do głowy. Daj sobie trochę czasu – nie musisz się z tym spieszyć. Pamiętaj, aby zapisać wszystko co Ci wpadnie na myśl. Niczego nie analizuj na tym etapie, tylko pisz (weź sobie za cel zapisanie całej kartki, albo i więcej). Pisz śmiało – tylko Ty to widzisz.

notes i długopis - 3 życiowe lekcje

Następnie przyjrzyj się swoim odpowiedzią, a bardzo prawdopodobne, że w ten sposób odkryjesz czego tak naprawdę chcesz od życia 🙂

Pomocny artykuł:

Lekcja 2 – Ciągła frustracja. Jak sobie z tym poradzić?

Pewnie wiele razy zostałaś wyprowadzona z równowagi i byłaś zła na kogoś, że czegoś tam nie zrobił, albo odwrotnie – że właśnie coś tam zrobił. Z tym również nie jesteś osamotniona, bo spotyka, to każdą z nas, ale na to również jest pewne rozwiązanie. Może nie jest takie łatwe i potrzeba czasu, aby wprowadzić to do swojego życia, ale można tego dokonać.

Przyczyną naszego niezadowolenia i szybkiego wyprowadzenia z równowagi jest oczekiwanie od innych, że “coś” powinni zrobić, “jakoś” się zachować (pocieszyć, wesprzeć, dać nam “coś”), itd.

Wydaje nam się, że ludzie są nam coś winni, a to nieprawda. Im szybciej to zrozumiemy, tym lepiej dla nas i mniej frustracji w życiu 🙂

To Ty jesteś odpowiedzialna za swoje życie!

Uświadomienie sobie, że tylko Ty jesteś odpowiedzialna za swoje życie pozwoli Ci uniknąć wielu nieporozumień i problemów.

Jeśli ktoś przyjdzie nam z pomocą, to super – bądźmy za to wdzięczne, ale nie myślmy, że nam się to należy. To droga do nikąd, a raczej do rozczarowania.

Prawdziwą sztuką w życiu jest to, aby być zawsze pozytywnie zaskoczoną jeśli ktoś nam niesie pomoc i serdecznie za nią podziękować. Natomiast, jeśli nie układa nam się tak jakbyśmy tego chciały i nikt nie jest chętny do pomocy, to szkoda czasu na szukanie winnych tej sytuacji – to prowadzi do frustracji. Należy wziąć sprawy w swoje ręce i rozwiązać istniejący problem najlepiej jak potrafimy w danym momencie. To przecież nasze życie, prawda?

napis: thank you

Chcesz się więcej dowiedzieć na ten temat, to sprawdź:

Lekcja 3 – Pewność siebie nie jest Ci wcale potrzebna, aby zacząć działać!

Spotykam bardzo wiele kobiet, które przed rozpoczęciem pracy nad swoimi celami, najpierw chcą się skupić na zbudowaniu swojej pewności siebie. Dlaczego? Okazuje się, że większość z nas nie podejmuje działań, gdyż ma pewne przekonanie – “Bez pewności siebie nie da się działać, a ja jej nie mam” Z góry zakładają, że z takim “mankamentem” są już przegrane na samym starcie, więc bez przepracowania tej kwestii nie ma co zaczynać pracy nad celami.

A ja Ci powiem tak:

Pewność siebie nie jest Ci potrzebna, aby zacząć działać. To czego potrzebujesz, to ODWAGA. Tylko tyle i, aż tyle…

Zapytasz pewnie, a co jeśli ja i tak chce poprawić swoją pewność, bo nie czuję się z tym komfortowo? I na to jest rozwiązanie. Możesz upiec dwie pieczenie na jednym ogniu – zbudować swoją pewność siebie i działać w tym samym czasie 🙂

Powoli będziesz nabierała pewność siebie podczas działania i osiągania kolejnych sukcesów, a nawet porażek (nauczysz się czegoś i wyciągniesz lekcję, a co za tym idzie będziesz już pewniejsza w tym konkretnym aspekcie).

Kobieta z narzędziami i słowo: "Działam"Jak zacząć działać

Dlatego proszę Cię, niech brak pewności siebie nie powstrzymuje Cię przed działaniem. Bądź odważna na tyle, aby zacząć robić, to co należy, a pewność siebie z czasem sama się pojawi. Im więcej będziesz robić, tym bardziej będziesz pewną siebie kobietą. Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek na to jak poradzić sobie z wystartowaniem i działaniem, to znajdziesz je w tych artykułach:

No dobrze, to by było na tyle 🙂 Mam nadzieje, że pomogą Wam przedstawione w tym artykule porady i ułatwią Wam życie.

Prezent

A jeśli masz problem z realizacją swoich celów, to pobierz darmowy mini e-book, który pomoże Ci skutecznie wyznaczać Twoje cele.

Jak osiągnąć cel - obrazek książki "Mój cel"

Imię:

email:
Trzymajcie się dziewczyny,

Magda – Zmotywowana Na Sukces

Magdalena Zielińska

Doradca zawodowy i personalny, dyplomowany life coach i specjalista ds. zarządzania zasobami ludzkimi (studia z zarządzania + MBA). Pomaga kobietom w realizacji ich celów, aby mogły żyć tak jak chcą. Pozytywnie nastawiona do życia i ludzi.

Dodaj komentarz