You are currently viewing Jesteś wyjątkowa – wykorzystaj to!

Jesteś wyjątkowa – wykorzystaj to!

Nie mogę uwierzyć, że wciąż tak wiele kobiet nie zdaje sobie z tego sprawy. Przecież na każdym kroku się o tym mówi: “Jesteś jedyna w swoim rodzaju”; “każdy ma jakiś talent”; “Nie ma takiej drugiej jak Ty”; “Jesteś wyjątkowa”…itd. Zazwyczaj słyszymy te słowa, kiedy nam coś nie wyjdzie i przyjaciółka, albo ktoś bliski nas pociesza używając zdań, które świadczą o naszej wyjątkowości…

Nie tylko bliskie osoby nam o tym przypominają. Coraz częściej możemy usłyszeć te zdania w reklamach, w książkach, w wywiadach i wielu innych przekazach, które są do nas kierowane każdego dnia.

To w czym problem? Dlaczego nadal w to nie wierzymy i nie wykorzystujemy tego, aby odnieść sukces? Może właśnie dlatego, że stało się to takie powszechne…? Słyszysz to na każdym kroku i przestałaś w to wierzyć…? A może dlatego, że zbyt często porównujesz się do innych…?

Zastanów się przez chwilę nad tym…

Jestem wyjątkowa i co dalej?

Jeśli uwierzysz w swoją wyjątkowość to wszystko się zmieni. Twoje spojrzenie na świat, ludzi i wszystko, co Cię otacza będzie zupełnie inne niż do tej pory. Będziesz silniejsza, pewniejsza siebie i nie będziesz bała się działać. No bo czego miałabyś się bać…? Przecież jesteś wyjątkowa, więc Twój pomysł jest wyjątkowy, zatem warto go wprowadzić do życia.

Jesteś wyjątkowa - cytat

Do napisania tego artykułu zainspirowała mnie pewna kobieta. Ma pomysł na biznes, ale boi się go zrealizować, bo takich biznesów na rynku jest już mnóstwo. I tak sobie pomyślałam, że przecież wiele z nas ma codziennie takie wątpliwości i przez to:

 • nie otwiera swojego wymarzonego biznesu – jest już dużo firm o takiej tematyce
 • nie startuje w konkursach – i tak nie wygram, bo jestem taka sama jak sto innych uczestniczek
 • nie chodzi na randki – jest zbyt dużo fajniejszych ode mnie kobiet
 • nie zgłasza się ze swoimi pomysłami w firmie – jest już za dużo pomysłów, więc mój nie przejdzie
 • i wiele wiele innych – tutaj możesz wstawić coś co bezpośrednio Ciebie dotyczy.

A gdybym powiedziała Ci, że :

 • Twój biznes będzie zupełnie inny niż te, które już istnieją, bo Ty masz inny pomysł na wykonanie tego co już jest
 • jest duża szansa, że to właśnie Ty wygrasz ten konkurs, bo nie ma drugiej takiej jak Ty
 • Ten mężczyzna właśnie szuka Ciebie…, ale nie może znaleźć, bo przecież nie chodzisz na randki
 • Twój pomysł spowodowałby wprowadzenie nowej usługi w firmie w której pracujesz

Każda z kobiet jest na swój sposób wyjątkowa. Nie ma takiej drugiej jak Ty. Znajdziesz podobne do siebie kobiety, ale żadna z nich nie będzie identyczna. I nie mówię tutaj tylko o wyglądzie zewnętrznym, ale o charakterze, podejściu do życia i wielu innych rzeczach, które składają się na naszą osobowość i to jakimi kobietami jesteśmy.

Uwierz w to, że jesteś wyjątkowa

Może nie przekonuje Cię takie puste gadanie o Twojej wyjątkowości. I dobrze, bo to znaczy, że jesteś dociekliwa i lubisz sprawdzać wiarygodność informacji, które do Ciebie trafiają.

No to czas na test! Odpowiedz sobie na poniższe pytania, a przekonasz się, że nie ma takiej drugiej jak Ty:

notes i długopis
 • Jakie doświadczenia z Twojego życia czynią Cię jedyną w swoim rodzaju osobą? Jaki pożytek możesz z nich uczynić?

Każda z nas ma inne doświadczenia, a nawet jeśli ma podobne to inne lekcje z nich wyciągnie.

 • Które z Twoich przekonań najlepiej Ci służą i które motywują Cię do działania?

Mamy inne przekonania na określone tematy i każdą z nas motywuje coś innego do działania. To, w co wierzymy, jest tym, co uważamy za prawdziwe. Nasze przekonania o nas samych i otaczającym nas świecie nigdy nie będą identyczne z przekonaniami drugiej osoby. Mogą być do siebie podobne, ale nie będą takie same. Nasze przekonania powstają w wyniku naszych doświadczeń, to jak interpretujemy rzeczywistość i nasze podejście do życia.

 • W czym jesteś dobra? W jaki sposób przejawia się Twoja kreatywność? Gdzie i jak możesz ją wykorzystać?

Każda z nas jest w czymś dobra i przychodzi jej to bez żadnego wysiłku. Jest częścią jej… Pomyśl, co takiego Ty masz, co robisz bez żadnego wysiłku? A, i pamiętaj, żeby nie myśleć, że to normalne i każda z nas to potrafi. Właśnie nie, to co Tobie przychodzi naturalnie, inne kobiety kosztuje dużo wysiłku. Znajdź swój talent.

 • Co jest charakterystyczne w Twoim wyglądzie? Z czego jesteś dumna?

Może jest to piękny uśmiech, a może gęste włosy, a może niespotykany kolor oczu…? Zastanów się nad tym i bądź z tego dumna.

 • Co takiego masz w sobie, że przyciągasz do siebie ludzi?

Pomyśl na tym dlaczego właśnie do Ciebie ludzie przychodzą z taką a nie inną sprawą. Może dobrze doradzasz, a może zawsze mówisz prawdę, a może potrafisz motywować, inspirować…?

 • Co Cię interesuje? Co robisz z chęcią w swoim wolnym czasie?

Dla każdej z nas jest to coś innego.. Jedna kobieta będzie lubiła gotować, inna czytać, a jeszcze inna uprawiać sport. Zidentyfikuj swoje zainteresowania.

 • Jaką masz osobowość? Jakie są mocne strony Twojej osobowości?

Poszukaj mocnych stron swojej osobowości i zacznij je pielęgnować. Każda z nas ma inną osobowość, więc nie znajdziesz takiej drugiej jak Ty.

 • Jakie jest Twoje największe marzenie?

Marzenia, to coś co nas bardzo od siebie odróżnia i warto, żebyś o tym pamiętała.

Podsumowanie

Mam nadzieję, że teraz już wierzysz w to, że nie ma takiej drugiej jak Ty. Odpowiedz sobie na powyższe pytania i zaglądaj do tych odpowiedzi w momencie zwątpienia. Jeśli znów pomyślisz, że to Ci się nie uda, bo “to” już jest to pamiętaj, że Twojej wersji “tego czegoś” nie ma. Czas najwyższy, aby powstała.

Kobieta z telefonem i kartką

Zróbmy pożytek z naszej wyjątkowości i róbmy to co sprawia nam przyjemność. Odważmy się zrobić ten pierwszy krok i rozpocząć życie na własnych zasadach.

Trzymam za Was kciuki 🙂

A Ty wiesz, że jesteś wyjątkowa?

Pozdrawiam,

Magda – Zmotywowana Na Sukces

Jeśli potrzebujesz z czymś wystartować i nadal nie możesz to zachęcam Cię również do zapoznania się z regułą 5 sekund, którą znajdziesz tutaj.

Magdalena Zielińska

Doradca zawodowy i personalny, dyplomowany life coach i specjalista ds. zarządzania zasobami ludzkimi (studia z zarządzania + MBA). Pomaga kobietom w realizacji ich celów, aby mogły żyć tak jak chcą. Pozytywnie nastawiona do życia i ludzi.

Dodaj komentarz