You are currently viewing 5 pomysłów na rozwój osobisty podczas kwarantanny

5 pomysłów na rozwój osobisty podczas kwarantanny

W ostatnim artykule na temat szczęścia, pisałam, że jednym z czynników wpływających na nasze szczęście jest rozwój osobisty. Każdy człowiek potrzebuje się rozwijać, aby w pełni być szczęśliwym.

Wiele kobiet zaniedbuje swój rozwój osobisty, bo nie starcza im na to czasu. Pracują, wychowują dzieci i opiekują się domem, zapominając o sobie. Może teraz jest dobry czas, aby te zaległości nadrobić? Czas kwarantanny nie należy do najprzyjemniejszych, ale może warto wykorzystać ten czas produktywnie? Może warto zrobić coś na co nigdy nie mamy czasu, a zawsze chciałyśmy? Może warto się dokształcić w dziedzinach, które pozwolą nam osiągnąć awans lub zmienić swoją pracę?

Myślę, że to jest dobry czas na nadrobienie zaległości i podniesienie swoich kompetencji czy też kwalifikacji. Postanowiłam, że dzisiejszy wpis poświęcę na przedstawienie 5 sprawdzonych pomysłów na swój rozwój osobisty. Kto wie, może spodobają Wam się te sposoby na naukę i nawet jak życie wróci do normalności będziecie z nich korzystały?! Do tego Was bardzo zachęcam, bo sposoby o których będę pisała są dla wszystkich dostępne (jedyne co, to musisz mieć komputer i internet), darmowe i płatne (tu od Ciebie zależy, z której opcji skorzystasz) i co najważniejsze uczysz się z domu.

No to zaczynamy

Kursy online

Jest to doskonała forma do nauki nowych rzeczy, podniesienia kwalifikacji zawodowych czy też pracy nad sobą (mam tu na myśli kursy, które pomagają nam zmienić samych siebie, dzięki czemu stajemy się osobami takimi jakimi chcemy być)

Kobieta i komputer - 5 pomysłów na rozwój osobisty podczas kwarantanny

Kiedyś było to nie do pomyślenia, ale dziś – w dobie internetu mamy tyle możliwości, że bez wychodzenia z domu możemy się przekwalifikować i nabyć nowe umiejętności. Wiem, że wiele z Was korzysta z kursów online i sobie je bardzo chwali, ale jest też taka grupa kobiet, która nie jest do tej formy nauki przekonana, lub nie ma o niej pojęcia, ale mam nadzieje, że po przeczytaniu tego wpisu dowie się o takiej możliwości lub da kursom online jeszcze jedną szanse.

Osobiście jestem wielką zwolenniczką kursów online i regularnie z nich korzystam. Kiedy postanowiłam przenieś swoje działania do świata online, to przerobiłam parę bardzo wartościowych kursów online, dzięki którym między innymi nauczyłam się jak stworzyć swoją stronę www. Wiem, że nie jest ona taka jaka mogłaby być, gdyby stworzył ją profesjonalista, ale mi na dzień dzisiejszy odpowiada i spełnia swoje wymagania.

E-booki

Dlaczego e-booki, a nie książki? W tym artykule chcę przedstawić jedynie sposoby do rozwoju osobistego, które możesz wykorzystać bez konieczności wychodzenia z domu. Tak wiem, że można przecież książki zamówić online, ale wiem, że niektóre z Was nie chcą narażać niepotrzebnie kurierów, dlatego skupmy się na e-bookach.

Co to takiego i czym się różnią od zwykłych książek? E-book to książka, ale w formie elektronicznej, a nie papierowej. Poza tym nie ma innych różnic pomiędzy nimi, może tylko ta, że często e-booki są tańsze.

E-book

Czytam bardzo dużo i pamiętam jak kiedyś nie mogłam się przestawić na e-booki. Pewnie dlatego, że lubię mieć swoje książki w formie papierowej i kiedy potrzebuję wrócić do jakiegoś fragmentu to przychodzi mi to o wiele łatwiej niż w formie elektronicznej. Obecnie czytam książki i e-booki i nadal wolę mieć papierową książkę, ale widzę duży potencjał w jej formie elektronicznej. Po pierwsze, kiedy chcę jakąś książkę na już i jest ona w formie elektronicznej to zamawiam i zaraz ją mam. Po drugie, mój kindle mieści się praktycznie w każdej mojej torebce, a ja czytam wszędzie, gdzie tylko mogę.

Jeśli masz jakieś książki, które chciałaś przeczytać, a nie miałaś na nie wcześniej czasu to teraz jest najlepszy na to moment. Jest mnóstwo e-booków na rynku polskim, które pomogą Ci poszerzyć wiedzę na interesujący Cię temat. I uwaga, tutaj też jest opcja bezpłatna – znajdziesz wiele darmowych e-booków na interesujące Cię tematy. Może nie będzie to taki e-book w którym nauczysz się dokładnie wszystkiego z danej dziedziny, ale jeśli nie chcesz wydawać teraz pieniędzy, to myślę, że to dobry pomysł, aby poznać podstawy z interesującego Cię zagadnienia. I ewentualnie zainwestować pieniądze w konkretny produkt, jeśli temat Cię zainteresuje.

Webinary

Co to jest webinar? Ja to nazywam takim mini szkoleniem, które trwa ok 1 – 1,5 godziny. Jest zazwyczaj za darmo, a daje bardzo dużo nowej wiedzy z zagadnienia, które nas interesuje. Jeśli nigdy nie brałaś udziału w żadnym webinarze, to koniecznie nadrób zaległości.

Jestem pewna, że znajdziesz webinar na interesujący Cię temat. Oczywiście nie wszystkie webinary są dobre (zwłaszcza te darmowe), ale nic Ci nie szkodzi zapisać się i wziąć udział. Jeśli to nie będzie to czego szukasz lub osoba prowadząca nie przemówi do Ciebie, możesz wyłączyć i nic się nie dzieje. Poszukaj innych i testuj.

Osobiście chwalę sobie webinary i zawsze wyniosę z nich coś nowego. Ty też spróbuj i daj znać jak na Ciebie działają 🙂 Fajne jest to, że pod koniec takiego webinaru możesz zadać pytania prowadzącemu i uzyskasz na nie odpowiedź.

YouTube

Chyba wszystkie z nas wiedzą czym jest Youtube, ale nie wszystkie mają świadomość tego, że jest to kopalnia wiedzy. Znajdziesz tam mnóstwo filmików, z których nauczysz się nowych rzeczy.

Jeśli jeszcze nie korzystałaś z tej formy nauki, to warto spróbować. Może akurat ten sposób najlepiej będzie Ci odpowiadał. Teraz jest dobry czas na testowanie i znalezienie najodpowiedniejszej formy dla siebie.

Napis YouTube

Nauka języka obcego

Chciałaś zawsze nauczyć się języka obcego lub go podszkolić? Wykorzystaj czas kwarantanny i znajdź kurs online lub kanał na youtubie, który Ci na to pozwoli bez wychodzenia z domu. Możesz też skorzystać z korepetycji przez skype. Jest wiele możliwości na naukę języka obcego z domu. Poszukaj i znajdź najlepszą metodę dla siebie.

Wyzwania

W dzisiejszych czasach znajdziesz bardzo dużo wyzwań prowadzących przez profesjonalistów z danej dziedziny. Zazwyczaj trwają 2 tygodnie i polegają na tym, że przez okres wyzwania otrzymujesz darmowe materiały i ćwiczenia do zrobienia. Masz również dostęp do zamkniętej grupy, w której są osoby biorące udział w wyzwaniu. Dzięki temu możesz zadawać pytania członkom i prowadzącemu, ale także sama możesz pomagać innym.

Jest to świetny sposób na zdobycie nowej wiedzy. Po pierwsze, dostajesz dużo darmowej wiedzy, ale także wsparcie prowadzącego i członków na czas trwania wyzwania. Po drugie, jest to zupełnie darmowe, a po trzecie, możesz nawiązać nowe znajomości.

Podsumowanie

To już wszystko co miałam Wam dziś do zaprezentowanie. Wszystkie wymienione przeze mnie sposoby na rozwój osobisty w domu przetestowałam osobiście i z całego serca mogę je Wam polecić.

Wykorzystajmy ten czas i zainwestujmy w swój rozwój osobisty. Poczujesz się lepiej, ale także nauczysz się czegoś nowego. Spróbuj, nie masz nic do stracenia, a zyskać możesz wiele.

Zauważyłaś, że pomysłów jest 6, a nie 5? Jeden extra w prezencie 🙂

A Wy jakie macie sposoby na rozwój osobisty w domu? Chętnie przetestuję 🙂

Magdalena Zielińska

Doradca zawodowy i personalny, dyplomowany life coach i specjalista ds. zarządzania zasobami ludzkimi (studia z zarządzania + MBA). Pomaga kobietom w realizacji ich celów, aby mogły żyć tak jak chcą. Pozytywnie nastawiona do życia i ludzi.

Dodaj komentarz